Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana'da yürek sızlatan intihar!

07.12.2012 01:11
Adana'da kocası tarafından hırsızlıkla suçlanan kadın intihar etti

 

Kocası çırılçıplak soyup üzerini aradı, genç kadın ise gururuna yediremeyip intihar etti! Adana'da yaşanan korkunç olay sonrası, genç kadının ailesi damatlarını suçlarken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kadına şiddetin tartışıldığı, AK Partili Fatma Salman'ın mor gözlerle Meclis'e geldiği Türkiye, bir kadınını daha kaybetti. Adana'da 2 çocuk annesi 27 yaşındaki Seyhan Bal, kendisini para çalmakla suçlayan kocası tarafından çırılçıplak soyulup üzeri arandı.

HIRSIZLIKLA SUÇLANINCA İNTİHAR ETTİ

Kuytucak Köyü'nde yaşayan ve hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Nuh Bal'ın bir hafta önce 3 bin 800 lira parası kayboldu. İddiaya göre, Bal, eşi Seyhan'ı parasını çalmakla suçladı. Eşinin, "Parandan haberim yok. Neden çalayım?" diyerek karşılık vermesine sinirlenen Bal, bu sözlere ikna olmadı. Eşinin üzerini aradı, elbiselerinde bir şey çıkmayınca bu kez çırılçıplak soydu. Yine de para bulamayınca, "Nereye sakladın?" diyerek eşine bağırdı.

ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDERİP, KENDİNİ ASTI

Eşinin yaptıkları gururuna dokunan Seyhan Bal, yaşadıklarını bazı akrabalarına anlattı. Aile yakınlarının, eşinden ayrılması önerisini, "Çocuklarımı bırakıp gidemem" diyerek kabul etmedi. Eşi tarafından çırılçıplak soyundurulup üzerinde para aranmasını onuruna yediremeyen Seyhan Bal, geçtiğimiz Pazartesi günü çocuklarını okula gönderdikten sonra evin tavanına iple kendisini asarak yaşamına son verdi.

Bal'ın asılı cesedini uzun süre dışarı çıkmadığı için merak edip eve gelen komşuları buldu. Bal'ın cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Otopsinin ardından Bal, gözyaşları arasında köydeki mezarlıkta toprağa verildi.
 
DAMADIM KIZIMIN KATİLİDİR

İntihar eden Bal'ın annesi Gürcan Gültekin, kızının ölümünden damadını sorumlu tuttu. Acılı anne Gültekin, damadının daha önce de kızını para hırsızlığıyla suçladığını iddia ederek, "Kızım, eşinin kendisini çırılçıplak soyup üzerinde para aradığını söyledi. Bu kızımı çok üzdü. O günden sonra kızım içine kapandı. Bana ?Anne artık yaşayamam, kendimi öldüreceğim' dedi. Kendisine eve dönmesini istedim, ama çocuklarını bırakamadı. Morali çok bozuktu. Kızım eşi yüzünden intihar etti. Damadım kızımın katilidir, tutuklanmasını istiyorum" dedi.
Bu haber toplam 11478 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri