Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana'daki İsrail HERON'u ve PKK İlişkisi

18.11.2011 13:26
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, balıkçı ağlarına takılan İsrail’e ait insansız hava aracının bulunmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Düşen heronun özellikle PKK’ya istihbarat sağlanıp sağlanmadığı konusunda derin şüpheler bulunuyor.

Kırıkkale’de Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun fabrikasıyla ilgili bilgi alırken, bu konuda yöneltilen bir soruya cevap veren Bakan Yılmaz, “Arkadaşlar bakıyorlar, bir çalışma bize getirecekler. Ondan sonra değerlendirme yapacağız” dedi.

TEKNİK İNCELEME ARACIN SABIKASINI ORTAYA ÇIKARACAK

Edinilen bilgiye göre; Genelkurmay Başkanlığı ve MİT tarafından oluşturulan bir uzman heyet İsrail’e ait olduğu ortaya çıkan Heron’la ilgili teknik incelemesini sürdürüyor. Bu incelemede, aracın nereden, ne şekilde ve ne kadar ve hangi nitelikte istihbarat sağladığı ve bu bilgileri hangi kaynaklara ilettiği üzerinde çalışılıyor. Özellikle PKK’ya istihbarat sağlanıp sağlanmadığı konusunda derin şüpheler bulunuyor.

ARACIN NEREDE VE NE ZAMAN DÜŞTÜĞÜ BELİRLENECEK

Ayrıca aracın tam olarak ne zaman ve nerede düştüğüne dair kesin bilgiler de bu inceleme sonucunda ortaya çıkacak. Öncelikle söz konusu aracın Türkiye’nin güney sahillerinde düşüp düşmediği belirlenecek. Bunun belirlenmesi durumunda Türkiye’nin İsrail’e çok sert bir cevap vermesi bekleniyor. Zira bu tür araçların başka ülke sınırları dahilinde faaliyette bulunması doğrudan casusluk olarak nitelendiriliyor. Ayrıca daha önce Mavi Marmara gemisine baskın yapıldığı gece İskenderun’da PKK tarafından askeri birliğe yapılan saldırı hatırlandığında, aynı bölgede İsrail’in insansız hava araçları uçurması bu konuda daha önce öne sürülmüş birtakım iddialara kuvvet veriyor.

İSRAİL SESSİZ

Geçtiğimiz hafta Adana açıklarında balıkçı ağlarına takılan İsrail’e ait Heron’un Türkiye’yi mi izlediği sorusu halen cevaplandırılmadı. ‘İsrail, Türkiye’nin güney sahillerinde istihbarat mı topluyor’ gibi pek çok soru yapılacak teknik incelemenin ardından cevaplanacak. İskenderunlu balıkçılar ağlarını balık için atmışlar, ancak ağlarına uçağa benzer bir cisim takılınca hemen sahil güvenliğe haber vermişlerdi. Denizden çıkan cismin İsrail’e ait insansız hava aracı Heron olduğu kısa süre sonra tespit edilmişti. Konuyla ilgili İsrail makamlarının sessizliği ise dikkat çekiyor.

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
Sağ gösterip sol vurmak !!!
Derkan BERK
KCK, pkk bahane... Türkiye gaza getirilir de Suriye ile savaşa itilirse; aynen Kuveyt e kışkırtılan Saddam 'ı işgalcilikten düşman ilan edenlerin oyununa düşülerek işgalci Türkiye yaftası ile başta israil siyonist rejimi olmak üzere onun savunma işbirliği imzaladığı yunan ve rum tarafı da dahil bizlere savaş ilan edeceklerdir. Adana 'daki heron, israilin saldırı ve çıkartma için öngördüğü bölgelerde İncilik üssünden de destek alarak topladığı harita ve istihbaratlar içindir... İran a saldırı düşüncelerini ap açık söyleyen israil,, deyim yerindeyse havlayan köpek pozisyonundadır ve ısıracağı ülke İran değildir... İsrail asla göstere göstere vurmamıştır. Daima alçakça ve sinsice başka hedefleri vurmuştur. Suriyedeki nükleer tesisleri de Konya da eğitim uçuşları yapan israil F-16 ları vurmuştu... Türkiye oyuna gelerek asla Suriye 'ye girmemeli... Bugün müttefik gibi görünen ülkeler ; yükselen Türkiye'yi yok etmek için avuçlarını kaşıyorlar... Sakın Saddam'ın salaklığına düşmeyelim !!
18 Kasım 2011 Cuma 15:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri