Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adanalı Yavuz Yanığa Çare Buldu

25 Ocak 2009 / 19:37
"Tamamen bitkisel olan ürünü kızımın yanan yüzünde denedim, hiçbir iz kalmadı. İlacım sayesinde estetik ameliyatlara da gerek kalmayacak"
FATİH KEÇE
ADANA - Adana'da 18 yıl önce kızının yüzü yanınca çare aramaya başlayan ilkokul mezunu Yavuz Zeyrekgündüz, bitkisel ürünlerden yaptığı ilaçla yanık tedavisine kesin çözüm buldu.


Dünyada modern tıbbın bile henüz kesin çözüm bulamadığı ciltteki yanıklara pazarcılık yapan Yavuz Zeyrekgündüz (58) çare bulduğunu ileri sürdü.


3 çocuk babası Zeyrekgündüz, 18 yıl önce kızı Sema Zeyrekgündüz'ün, 8 yaşındayken evde tüpün üzerindeki yemeği karıştırırken yüzünü yaktığını ve doktorların çare bulamadığını belirterek, "Doktorlar, tedaviden sonra yine de kızımın yüzünde yanık izleri kalacağını söyledi. Kızımın yüzündeki yanık izlerinin tedavi edilememesi beni çok üzdü. Bende kendi imkanlarımla 2 gün araştırma yaparak bitkilerden sıvı bir karışım hazırladım. Bu ilacı kızımın yüzüne 3 gün boyunca sürdüm. Her geçen gün kızımın yüzündeki


yanık izleri kaybolmaya başladı. Bu ilaçla 15 günlük tedavinin ardından kızımın yüzü eski görünümüne kavuştu. O an çok mutlu oldum" dedi.


Kendi kızı için yaptığı ilacı daha sonra yanan ama çare bulamayan vatandaşlarla da paylaştığını ve 18 yılda yüzlerce kişinin imdadına yetiştiğini ifade eden Zeyrekgündüz şunları söyledi:


"Kızımla tedaviye başladım ama bugün yüzlerce gencin özellikle yüzündeki kalıcı yanık izlerinin tedavi edilmesini sağladım. Bu zamana kadar yardımcı olduğum kişilerden para da talep etmedim. En son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde okuyan 2 gencin yanan vücudunu ve yüzlerini tedavi ettim. Dünyada bu zamana kadar yanık izinin yok edilmesi ve iyileştirilmesinde kesin çözüm yok ama ben buldum. Bunun örnekleri var. Yanığı yüzde yüz iyileştirebiliyorum. Modern tıpta yanan yüzlerin iyileştirilmesi için


estetik yapılsa bile aynısı olmuyor. Mutlaka yanık izi kalıyor. Ancak benim yaptığım sıvıyı süren kişilerde yanık izi kalmıyor. Eskisinden daha güzel bir cilde sahip olunuyor. İlacım sayesinde artık estetik ameliyatlara bile gerek kalmayacak"


Zeyrekgündüz, yanık ilacına yıllarca patent almaya uğraştığını ancak Türk Patent Enstitüsü'nün istediği parayı ödeyemediğini belirterek, "18 yıldır yanığa kesin çare buldum ama patentim yok. Pazarcılık yaparak geçimimi sağlıyorum. Bir yerden borç para bulup sonunda patent alacağım" şeklinde konuştu.


(İHA ÖZEL)

Haberin fotoğrafları
Bu haber toplam 27520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri