Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana'ya Devlet Bahçeli bulvarı

11.08.2016 22:54
Adana'da Kenan Evren Bulvarı'nın adı Devlet Bahçeli bulvarı olarak değişti, eski levhalar sökülerek yerine yenileri monte edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, ağustos ayı ilk olağan toplantısında 15 Temmuz'daki FETÖ/PDY darbe kalkışmasını oy birliğiyle kınarken, MHP'li Başkan Hüseyin Sözlü'nün teklifiyle 12 Eylül 1980 askeri darbesinin lideri Kenan Evren'in adını taşıyan bulvar adınınDevlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı.

KENAN EVREN BULVARININ İSMİ, DEVLET BAHÇELİ OLDU

Meclis kararına göre, Çukurova İlçesi'ndeki Kenan Evren Bulvarı ile devamındaki Adnan Kahveci Bulvarı, yeni yapılacak Devlet Bahçeli Köprüsü'nü takiben Yüreğir İlçesi'ndeki Yeşil Bulvar'a bağlandı. Bu üç bulvara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adının verilmesine ilişkin teklif Meclis üyelerince oy çokluğuyla kabul edildi.Adana'ya Devlet Bahçeli bulvarı

LEVHALAR YENİLENDİ

Meclis kararının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik ve Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü ekipleri ve zabıta ekipleri Toros ve Mahfesığmaz mahallelerinden geçen bulvarda Kenan Evren yazan levhaları söktü. Görevliler, aynı gün Devlet Bahçeli Bulvarı yazan levhaların montajını gerçekleştirdi.

Adana'ya Devlet Bahçeli bulvarı

Adana'ya Devlet Bahçeli bulvarı

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri