Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aday olacak parti bulamadılar!

08.04.2015 15:48
Paralel yapı destekçisi milletvekillileri ve emniyet personelleri partilerin dün YSK'ya teslim ettiği seçim listelerinde yer alamadı.

17 Aralık polis-yargı darbe girişiminden sonra gerçek yüzü ortaya çıkan, beddua görüntülerinin yayınlanmasıyla halkın gözünden düşen Paralel Suç Örgütü siyasette de yalnız bırakıldı. Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen ünlü polisler, İdris Bal gibi milletvekilleri, Hakan Şükür gibi futbolcular aday olacak parti bile bulamadı.

AK Parti'ye ve muhalefete sızma girişimleri hüsranla sonuçlanan Paralel Suç Örgütü iyice çöktü. 17 Aralık polis-yargı darbesinden sonra gerçek yüzü ortaya çıkan, beddua görüntülerinin yayınlanmasıyla halkın gözünden düşen Paralel Suç Örgütü siyasette de yalnız bırakıldı. Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen ünlü polisler, İdris Bal gibi milletvekilleri, Hakan Şükür gibi futbolcular aday olacak parti bile bulamadı. Bağımsız aday olan Paralel yapı üyelerinin şimdiden çok komik oylar alarak rezil olacakları konuşuluyor. AK Parti seçmeninin verdiği oyu Paralel yapının oyu zanneden bu isimlerin AK Parti seçmeninin desteği olmadan kaç oy alacakları şimdiden merak ediliyor.

YILMAZER 1. BÖLGE'DE

Paralel yapı operasyonu kapsamında tutuklanan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Nazmi Ardıç Ankara 1. Bölge'den aday.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Büro Amiri olan Başkomiser Mehmet Akif Üner de İstanbul 2. Bölge'den bağımsız vekil adaylığını açıkladı.

Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer de İstanbul 1. Bölge'den bağımsız milletvekilliği başvurusu yaptı. İstanbul Mali Şube eski Müdürü Yakub Saygılı da İstanbul 2. Bölge'den vekil adaylığını açıkladı.
Avukat Murat Erdoğan müvekkili Saygılı'nın adaylığını Twitter'dan "Müvekkilim tam bağımsız Türkiye için İstanbul 2. Bölge bağımsız milletvekili adayıdır" ifadeleriyle duyurdu.

Yurt Atayün Ankara 2. Bölge'den bağımsız milletvekilliği adaylığı için müracaat etti.

HAKAN ŞÜKÜR 3. BÖLGE'DEN

17 Aralık Darbe operasyonundan sonra AK Parti'den istifa eden ve bağımsız Milletvekili olan Hakan Şükür İstanbul 3. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı oldu. Mecliste tablette maç izlemekten başka hiçbir şey yapmayan Hakan Şükür'ün bağımsız adaylığı "hangi yüzle tekrar milletvekili olmak istiyorsun" yorumlarına yolaçtı.
AK Parti'ye sızma girişimleri deşifre olan ve muhalefetten yüz bulamayan Paralelcilerin siyasette karşılıklarının ne olduğu bağımsız adaylıkları ile şimdi daha iyi anlaşılacak. Herkes 7 Haziran seçim sonuçlarını merakla bekliyor. (AKŞAM)

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri