Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adil Gür: Hendekler HDP'yi bölecek

27.12.2015 12:37
Genel seçim sonucunu bilen tek anketçi olan Adil Gür, hendek siyasetini devam ettirmesi halinde HDP'nin bölüneceğini söyledi.

Seçim sonuçlarını en iyi tahmin eden araştırmacıAdil Gür, Star gazetesine konuştu, Kürtlerin hem duygusal hem ekonomik olarak Türkiye’ye bağlı olduğunu söyledi. Hendeklerin, Kürtler ile PKK-HDParasında ayrışmaya yol açabileceğini ifade eden Gür, "Bütün bu gelişmelerin sandığa da yansıması olacaktır. Hendek siyasetinin devam ettirilmesi durumunda HDP’nin iki yada üç partiye bölünmesi kaçınılmazdır. Bölge halkı Türkiye’den bağımsız ordu, bayram istemiyor. Burada bin yıllık ortak yaşam ve din kardeşliği var" dedi.

"ARAŞTIRMALARA GÖRE KÜRTLER TÜRKİYE'YE BAĞLI"

Hendek siyasetinin, HDP’de zengin-fakir bölünmesine sebep olabileceğine işaret eden Gür, tüm araştırmaların Kürtlerin, Türkiye’ye bağlı olduğunu gösterdiğini belirterek şöyle konuştu: "Kürt siyasi hareketinde, Diyarbakır’da 3 milyona ev satılan Kayapınar ve evlerin 20 bin lira olduğu Bağlar yan yana. Bu semtteki yoksul insanlar baskı altında yaşarken, canlarını ve mallarını bırakmak zorunda kalırken diğer semtte hayatın aynen devam etmesinin siyasi sonuçlar olacaktır."

Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri