Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adil Öksüz'ün kardeşi tutuklandı

16.08.2016 14:06
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün akademisyen kardeşi Ahmet Öksüz'ün tutuklandı.

Karabük Üniversitesi’nde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Rektörlük tarafından açığa alındıktan sonra, gözaltına alınarak sevkedildiği mahkemece tutuklanan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz’ün FETÖ’nün Hava Kuvvvetleri İmamı olan Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz’ün kardeşi olduğu ortaya çıktı.

19 Temmuz’da Karabük Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açığa alınan Yrd.Doç.Dr. Ahmet Öksüz hakkında soruşturma başlatıldı. Yrd.Doç.Dr. Ahmet Öksüz’ün rektörlük tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında verdiği ifade sırasında FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı Yrd.Doç.Dr. Adil Öksüz’ün kardeşi olduğu ortaya çıktı. Ahmet Öksüz’ün Adil Öksüz’ün kardeşi olduğunun ortaya çıkmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından da soruşturma başlatıldı. Öksüz, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 30 Temmuz’da gözaltına alındı.

Yrd.Doç.Dr. Ahmet Öksüz’ün evinde ve üniversitedeki odasında yapılan aramada kullandığı diz üstü bilgisayarı ile cep telefonunun formatlanarak içerisindeki tüm bilgilerin silindiği tespit edildi. Ahmet Öksüz, 3 Ağustos’ta emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

REKTÖR: ADİL ÖKSÜZ’ÜN KARDEŞİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUK

Üniversite bünyesinde 19 Temmuz’dan itibaren FETÖ soruşturması kapsamında bazı akademisyenlerin açığa alınma işlemlerinin başladığını belirten Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Refik Polat, "İlk açığa alınanların içerisinde Ahmet Öksüz de vardı. Ancak Adil Öksüz’ün kardeşi olduğunu soruşturma esnasında öğrendik. Soruşturma ekibi Ahmet Öksüz ile konuşurken kendisine ’Adil Öksüz ile bir akrabalığın var mı’ diye soruyorlar. Kendisi 5 dakika kadar söylememiş ama sonra ’Ağabeyim olur’ diye cevap verince Adil Öksüz’ün kardeşi olduğu ortaya çıkıyor. Bunu başsavcılığa bildirdik ve tutuklandı."

 
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri