Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adli Tıp Kurumu'na açık çağrı!

12.12.2012 12:06
Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın: "Adli Tıp Kurumu yetkilisi gerçeği söylemekten korkuyorsa, çekilsin"

Adli Tıp Kurumu , Turgut Özal 'ın ölümüyle ilgili raporu tamamladı. İncelemelerde Özal'ın vücudunda zehire rastlandığı ancak ölüm nedeninin bu zehirden olup olmadığına yönelik görüş birliğine varılamadığı öğrenildi. Bu durum ülkede yeni bir tartışma başlattı. Merhum Cumhurbaşkanı'nın oğlu Ahmet Özal 'ın 'Babamın raporunu karartacaklar' açıklamasının ardından, gözler Adli Tıp Kurumu'na çevrildi..

Samanyolu Haber Televizyonu canlı yayınına katılan Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın , çarpıcı açıklamalarda bulunarak, Özal'ın zehirlendiğinin ortaya çıkmasını engelleyen bir kesimin olduğunu ifade etti.

Sır perdesi aralanınca Türkiye'yi yönetenlerin görevlerini daha rahat bir şekilde ifa edeceklerini belirten Şıvgın, "Türkiye Özal'ın ölümündeki sır perdesini kaldırmak zorunda. Bunu kaldırmak 70 milyonun geleceğini aydınlatacaktır." diye konuştu

Şıvgın, Adli Tıp Kurumu yetkililerine açık çağrıda bulunarak, "Bir bilim adamı gelecekten korkmamalı, gelecek endişesi taşımamalı, korkuyorsa o yerde durmamalı, çekilmeli. Milletin kafasını bulandıracak rapor vermek yerine, hiç vermesin daha iyi. Çekilsin, çekilmesi lazım." dedi.

SAMANYOLUHABER.COM 

Bu haber toplam 2338 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri