Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölüm Nedeni Astım Değil!

08.02.2011 10:46
Defne'nin cesedinde yapılan ilk incelemede astım krizinin tetiklediği solunum yetmezliği ve kalp krizi bulgusuna rastlanmadı.

Kesin sonuç tüm analizlerin tamamlanmasından sonra ortaya çıkarılacak. 

Habertürk Gazetesi'nden Hilal Öztürk'ün haberine göre, Adli Tıp Kurumu, Defne Joy Foster'ın vücudundan aldığı doku, idrar ve kan örnekleriyle yaklaşık 1,5 ay sürecek makroskobik inceleme başlattı. Ancak genç kadının yakınlarına ulaşan bilgilere göre, Defne'nin cesedinde yapılan ilk incelemede 'astım krizi'nin tetiklediği solunum yetmezliği ve kalp krizi bulgusuna rastlanamadı.

Adli Tıp Kurumu yetkilileri ise ölüm nedeninin kesin olarak belirlenebilmesi için laboratuar ortamında yapılan kapsamlı analizlerin tamamlanması gerektiğini vurguluyor. Adli Tıp'ın bilimsel verilerle hareket ettiğini ve kesin sonuca ulaşmak için elde edilen verilerin yetersiz olması durumunda daha da derinlemesine analiz yapılabileceğini kaydediyorlar. Birçok bulgunun göz önünde bulundurulması ve tüm analiz sonuçlarını bir arada değerlendirilmesinin önemini belirten Adli Tıp yetkilileri, kapsamlı otopsi raporu tamamlanıncaya kadar bilgi verilmesinin doğru olmadığını ifade ettiler.

 

Bu haber toplam 1926 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri