Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ADLİ TIP RAPORU KAFALARI İYİCE KARIŞTIRDI

13.12.2012 02:24
Turgut Özal'ın öldürüldüğü şüphesiyle Adlı Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor hakkındaki iddialar herkesin kafasını karıştırdı.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın öldürüldüğü şüphesiyle Adlı Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor hakkındaki iddilar hem iktidar hem de muhalefetin kafasını karıştırdı.

Savcının isteği üzerine mezarı açılan Özal'ın iç organlarının çürümediği görülmüştü. Özal'ın naaşı üzerinde inceleme yapan Adli Tıp Kurumu, hazırladığı raporu savcıya sundu. Ancak rapor hakkında ortaya atılan iddialar ve sızan haberler, herkesin kafasını karıştırdı ve ölüm sebenin suikast olabileceği ihtimalini daha da arttırdı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç rapora temkinli yaklaşırken, Bekir Bozdağ ise şüphelerinin ortadan kalkmadığını açıkladı.

MHP de Adli Tıp Kurumu'nu eleştirdi. Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri Adli Tıp'ı kamuoyunun kafasını karıştırmakla suçladı.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ise olayın bir skandal ve rezalet olduğunu belirterek, Özal'ın öldürüldüğüne dair şüphelerinin daha da arttığını söyledi.

Rapordan tatmin olan tek isim Özal'ın ölümüyle boşalan Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel oldu. 

Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri