Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adnan Oktar ile Cübbeli Hoca barıştı

03.09.2012 15:22
Mehdilik tartışması nedeniyle başlayan ve mahkemeye intikal eden tartışma, Adnan Oktar'ın barış çubuğuyla son buldu.

Bir dönem birbirlerine yaptıkları göndermelerle adlarından söz ettiren, sonra da açılan tazminat davaları ile anılan Adnan Oktar ile Cübbeli Ahmet Hoca barıştılar. Yaptıkları ve söyledikleri ile gündem olan ekranların iki ünlü hocası, geçtiğimiz yıl içinde kavganın boyutunu genişletmiş ve mahkemelik olmuşlardı. Ancak, Cübbeli Ahmet Hoca’nın cezaevine düşmesinden sonra Adnan Oktar, barış elini uzattı.

DAVALARI GERİ ÇEKECEK

Avukatlarını Ahmet Mahmut Ünlü’nün kaldığı Metris Cezaevi’ne gönderen Adnan Oktar, aralarında yaşanan tatsız olaylara bir son verilmesi gerektiği önerisinde bulundu. İyi niyetinin göstergesi olarak da hakkında açtığı davaları geri çekeceği bilgisini iletti.

Yapılan tekliften duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Mahmut Ünlü, Rotahaber’in edindiği bilgiye göre, “Adnan Oktar'ın ekranda veya başka ortamlarda yaptıkları ile ilgili bir şey demiyorum. Ama ehl-i sünnet aleyhine söyleyeceği şeyler olursa o konuda susmayacağı”nı söyledi.

"O BU DURUMDAYKEN KAVGAYI SÜRDÜRMEK OLMAZ"

Andan Oktar’ın bu barış elini uzatmasını yakın çevresine, “Ahmet Hoca bizim kardeşimiz. Şu anda zor durumda. O bu durumda iken bizlerin bu davaları sürdürmemiz olmazdı” dediği öğrenildi.

KAVGA NASIL ALEVLENMİŞTİ?

Bilim Araştırma Vakfı Başkanı Adnan Oktar ile Ahmet Mahmut Ünlü arasındaki gerginlik iki yıl önce "mehdilik" tartışması yüzünden başlamıştı. Adnan Oktar'ı kendisini mehdi ilan etmekle suçlayan Ahmet Mahmut Ünlü sert ifadeler kullanmıştı. Bu eleştirilerin video paylaşım sitelerinde yayımlanması ile tartışma alevlenmişti. Ünlü, Adnan Oktar'a yönelik, "Deli raporu var", "Kendisini mehdi sanıyor", "100 sene de geçse mehdi olamazsın" gibi sözlerle eleştirmişti.

ERGENEKONCU SAHTEKAR HOCA

Buna karşılık Adnan Oktar da "Ergenekoncu sahtekar hoca" diye karşılık vermişti. Adnan Oktar ve Ahmet Mahmut Ünlü arasındaki tartışma bu gelişmelerden sonra mahkemeye taşınmıştı.

Bu haber toplam 3282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri