Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Afgan İşadamından Bomba Erdoğan Çıkışı

05.07.2014 02:14
Erdoğan'ın Ortadoğunun lideri olduğunu belirten Afgan işadamı Sadat, "Gerekirse atımla seçim çalışmalarına katılırım" dedi.


Star'da yer alan habere göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklaması yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da heyecanla karşılandı. Afgan işadamı Al Sayed Kamal Sadat, “Erdoğan İslam dünyasının, Ortadoğu ve Ortaasyanın lideridir” diyerek seçim çalışmalarına bizzat katılmak istediğini söyledi.

Adaylığı sevinçle karşılandı

Eski Melbourne Konsolosu Vahit Özdemir, Başbakan Erdoğan’ın adaylığının özellikle Afganistan’da sevinçle karşılandığını söyledi. Kısa bir süre önce Afganistan’ın Mezar-ı Şerif kentinde beraberindeki heyetle temaslarda bulunduğunu anlatan Özdemir, Tacik asıllı Afgan işadamı Al Sayed Kamal Sadat ile aralarında geçen dikkat çekici diyaloğu Star’a anlattı.

2 milyon dolar değerinde

Özdemir, Sadat’ın kendisine “Erdoğan İslam dünyasının, Ortadoğu ve Ortaasyanın lideridir. Onun Cumhurbaşkanlığı Türkiye’nin olduğu kadar bizler için de çok önemlidir” dediğini aktardı. Özdemir, Sadat’ın piyasa değeri 2 milyon dolar olan bir atı olduğunu ifade etti. Sadat’ın “Gerekirse ben de atımla birlikte Türkiye’deki seçim çalışmalarına bizzat katılmak isterim. Çünkü Erdoğan’ın seçilmesi Ortadoğu için çok büyük önem arz ediyor” dediğini anlattı. 

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
Bazıları bu haberi iyi okumalı
şerife
Tayyiple uğraşanlara kapak olmuş.
05 Temmuz 2014 Cumartesi 04:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri