Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ağca'dan İlginç İstek!

19.11.2014 01:19
Papa suikasti nedeniyle İtalya'da 19 yıl cezaevinde kalan Mehmet Ali Ağca, Papa Franciscus'la görüşmek istediğini bildirdi.

Gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin öldürülmesi ve iki ayrı gasp olayından hükümlü bulunduğu cezaevinden 18 Ocak 2010'da tahliye edilen Ağca, Papa Franciscus'un 28 Kasım'da Türkiye'ye yapacağı ziyarete ilişkin açıklamasında, "Dünya büyük bir ekonomik, siyasi ve insani kriz yaşarken, devletler ve milletler arasında barış ve kardeşlik oluşturmak için çaba gösteren Papa Francisus, Türkiye'ye hoş geldi" ifadesini kullandı.

"PAPA İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Ağca, bu "tarihi" ziyaretin, medeniyetler ittifakı projesine ve dinler arası diyaloğa çok faydalı olacağına inandığını bildirerek, ziyareti sırasında Papa ile görüşmek istediğini kaydetti.

Görüşme talebiyle ilgili yakın zamanda basın toplantısı düzenleyeceğini aktaran Ağca, daha önceden de Papa ile görüştüğünü, Türkiye'ye gelecek olan bu Papa ile görüşmesinin de gayet normal olduğunu belirtti.

Ağca, Papa Franciscus ile görüşmek için Vatikan'a gayriresmi şekilde başvurduğunu ancak kendisine henüz cevap verilmediğini açıkladı.

Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri