Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Dişlerini fırçala, ömür boyu rahat et'

15.12.2010 23:07
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Özlem Kıraç, sağlıklı bir hayat sürmek için günde en az iki defa dişlerin fırçalanması gerektiğini söyledi.
Çürük varsa tedaviye erken başlanmasını tavsiye eden Kıraç, "Yoksa dişin kurtarılma şansını en aza indiriyoruz." dedi.

Ağız ve diş sağlığının önemi konferansla anlatıldı
Yozgat Polis Meslek Yüksekokulu (YPMYO) öğrencilerine ağız ve diş sağlığının önemi konferansla anlatıldı.

PMYO konferans salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Özlem Kıraç, öğrencilere ağız ve diş sağlığı ile diş hastalıkları konusunda bilgi verdi. Günde en az iki defa dişlerin fırçalanması gerektiğini vurgulayan Kıraç, "Dişlerimize gereken önemi göstermeliyiz. Günde en az 3 kez fırçalamalıyız. Eğer ki zamanımız yoksa sabah akşam mutlaka fırçalamalıyız. Çünkü diş konusu ihmale gelmez. Çürük varsa tedaviye erken başlamalıyız. Yoksa ağrıyınca zaten koşa koşa diş hekimine gidiyoruz ve dişin kurtarılma şansını en aza indiriyoruz. Hâlbuki erken gittiğimizde o dişimizi kurtararak uzun yıllar koruyabiliriz." diye konuştu.

Dr. Fatma Nur Demirci ise öğrencilere dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğini tatbiki olarak sinevizyon eşliğinde anlattı.

Konuşmaların ardından Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yunus Çetin, Fatma Nur Demirci ve Özlem Kıraç'a Polis Meslek Yüksek Okulu'nun flamasını ve şapkasını hediye etti.

Konferansa Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yunus Çetin,Yozgat Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Yardımcısı Dr. Fatma Nur Demirci, Diş Hekimi Özlem Kıraç, Polis Okulu personeli ve öğrencileri katıldı.


 

Bu haber toplam 5540 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri