Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ağrılı annelerden BDP'li Sakık'a tepki

31.05.2014 00:07
Ağrı’da terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa çıkarılan acılı anneler, Sırrı Sakık’a tepki gösterdi.

Diyarbakır'da dağa kaçırılan çocukların ailelerinin BDP İl Başkanlığına yaptıkları baskının ardından benzer bir olayda Ağrı’da yaşandı. Çocukları dağa çıkarılan acılı anneler Sırrı Sakık’a tepki gösterdi.

ÇOCUKLARIMIZI GERİ VER”

Çocukları dağa çıkarılan gözü yaşlı 6 anne, çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığını anlattılar. Aileler, Sırrı Sakık ile görüşmek isteyen acılı ailelere çevredeki vatandaşlardan da destek geldi.

Bir süre bekledikten sonra Sakık’la görüşebilen aileler, “Çocuklarımızı geri verin” şeklinde tepki gösterdi.

SAKIK’IN AÇIKLAMASI TATMİN ETMEDİ

Sert tepki karşısında çaresiz kalan Sakık ise, “Olayla bizim ve partimizin bir alakası yok'' açıklaması ile yetindi. Sakık’ın ailelere yardım edemeyeceğini söylemesi üzerine tepkileri artıran aileler, ''Cenazeleri geldiği zaman katılmasını bilirsiniz. Biz çocuklarımızı sağ salim istiyoruz'' ifadelerini kullandılar.

BAŞBAKAN HDP’YE ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK’nın kaçırdığı çocukların bırakılması için Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yardımcı olması çağrısında bulunmuştu. Erdoğan, “ Onları alıp gelmediğiniz takdirde B planımız C planımız devreye girer” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan ayrıca, çocuklarının iadesi için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan anne ve babaları da yürekten selamladığını belirtmişti.

Kaynak: Haber7

 

 

Bu haber 417 kez okundu.

Bu haber toplam 1722 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri