Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahıska Türklerine vatandaşlık verilecek

13.07.2016 01:50
İçişleri Bakanı Efkan Ala, TBMM Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Türkiye'de yaşayan Ahıska Türklerinin vatandaşlığa alınacağını, bunun çalışmasını yaptıklarını bildirdi.

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK
TBMM Genel Kurulu'na Suriyelilere vatandaşlık konusunda bilgi veren Ala, "Bu politikamızı büyük bir onur ile savunuyoruz. Hiç de tereddüt göstermiyoruz" diye konuştu.

BÜYÜK BİR ONUR İLE SAVUNUYORUZ
Ala, "Çifte vatandaşlık konusunda düzenlemeler, değişiklikler yaptık. Çalışmalara İçişleri Bakanlığı olarak Türkiye'nin bütün o göçmenlerinin olduğu bölgelerde daha da hız verdik. Türkiye dosya dosya ele alınıyor. Ailesiyle birlikte ele alınarak tehlike, tereddüt olmayacak şekilde ele alınıyor. Eleştirebilirsiniz. Siz iktidarda olursanız hiç almayabilirsiniz. Bunları millet değerlendirecek. Sakınca görmediğimiz, yarar gördüğümüz hem kendi hem de Suriye bakımından aileleri, Türk vatandaşlığına daha hızlı bir biçimde alacağız. Kendi ülkelerinde düzen kurulduktan sonra elbette dönebilecekleri bir anlayış ile bu meseleyi yönetiyoruz. Bu politikamızı büyük bir onur ile savunuyoruz. Hiç de tereddüt göstermiyoruz" dedi.

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri