Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmedinejad: Demokrasi savaş ve katliamla kurulamaz

30.12.2012 13:09
İslami İran cumhurbaşkanı, demokrasinin asla savaş ve katliamla kurulamayacağını belirtti.

 

Cumhurbaşkanlık enformasyon merkezinin bildirdiğine göre İslami İran cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad dün Suriye'nin yeni Tahran büyükelçisi Adnan Hasan Mahmut'u kabulünde demokrasinin silah, savaş ve katliamla ülkelerde kurulamayacağına işaretle, batı ve bazı bölge ülkelerinin Suriye'de  teröristlere silah ve mali destek sağlamakla ülkede mevcut durumu daha da kritikleştirdikleri bir dönemde, bu ülkede demokrasinin kurulmasından söz ettiklerini, belirtti.

 

İrib'in haberine göre Ahmedinejad, Suriye krizinin çözümü ve bu ülkede demokrasinin kurulması ile ilgili batı iddialarının yalan olduğunun tüm dünyaya ispatlandığına işaretle, Suriye halkının mevcut durumdan başı dik olarak zaferle çıkacağını, o zaman ise acı bir gerçeğin düşmanları beklediğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Suriye'de savaşın bir an önce sona ermesi, güvenlik ve istikrarın kurulmasının zaruri olduğuna değinerek, Suriye'ye gerçekten önem verenlerin ise bu sürece yardımcı olmaları gerektiğini belirtti.

Suriye'nin yeni Tahran büyükelçisi Adnan Hasan Mahmut ise yapılan kabul töreninde güven mektubunu sunarak, günümüzde Suriye halkına ekonomik, siyasi ve kültürel boyutlardan saldıran sultacı güçler ve müttefiklerinin aslında Siyonist karşıtı direniş cephesine darbe indirmek peşinde olduğunu belirtti.

 

Adnan Hasan Mahmut ayrıca Suriye halkının Amerika ve diğer düşmanların entrikalarının bilincinde olması nedeni ile düşmanların son 20 aydaki komplolarının hüsranla sonuçlandığını vurguladı.

 

Suriye'nin yeni Tahran büyükelçisi ayrıca İran ve Suriye arasındaki işbirliğinin özellikle ekonomi olmak üzere tüm alanlarda gelişmesi zaruretine işaretle, iki ülkenin ilmi, kültürel ve ekonomi alanlarında her iki ülke halkının yararına olan geniş kapsamlı kapasiteye sahip olduklarını söyledi.

 

 

 

Bu haber toplam 6684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri