Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Berat Çonkar bu kez seçildi.

16.06.2011 03:19
4 yıl önce kıl payı vekilligi kaybeden Ahmet Berat Çonkar, bu kez seçimi kazandı.

Ahmet Berat Ç onkar bu kez AK Parti'den İ stanbul milletvekili seç ildi.

Meclisin en genç  vekillerinden biri olan Ahmet Berat Ç onkar'ı n Ö zgeçmişi  ş u ş ekilde.

Ahmet Berat Çonkar, 1976 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Bolu, Gerede'lidir. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da Hazar İlkokulu ve Özel Muradiye Koleji’nde tamamladı.

Türkiye 42.'si olarak kazandığı Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1998 yılında mezun oldu.

2000 yılına kadar İstanbul’da özel sektörde Dış Ticaret Müdürü olarak çalıştı.

İşletme Yüksek Lisansı (MBA) ve Uluslararası Ticaret ve Finans Yönetimi (Master of International Business) tahsili için Florida Eyaleti’nde bulunan University of Miami’den burs ve asistanlık kazanarak Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

2002 yılında yüksek lisans tahsilini tamamlayarak, merkezi New York’ta bulunan; finans, global ödemeler ve seyahat hizmetleri sahasında faaliyet gösteren American Express firmasının Miami’de bulunan, Latin Amerika ve Karayipler Genel Merkezi'nde Yeni İş Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2005-2007 yılları arasında aynı firmanın Kurumsal Hizmetler grubunda, Karayip Adaları Bölgesi'nden sorumlu Uluslararası Satış ve Yeni İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı.

2007 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde İstanbul 1. Bölge 17. Sıradan milletvekili adayı oldu. Seçimlerden sonra 2 yıl süre ile Ekonomi ve Dış Politika alanında Başbakan Danışmanı olarak görev yaptı. Bu süreçte Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi'ni, Oxford Üniversitesi Türk Diplomat Eğitim Programı'nı ve Ankara Üniversitesi Avrupa Birliği Uzmanlık Programı’nı (ATAUM) tamamladı.

2009 yılı Ağustos ayından bugüne Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Dışişleri Danışmanı olarak görev yaptı. Başbakan’ın ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın çok sayıda yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinde kendilerine eşlik etti ve üst düzey diplomatik görüşme ve kabüllerinde hazır bulundu. TBMM Başkanı’nın tüm dış ilişkiler ve parlamenter diplomasi çalışmalarının planlanması, organizasyonu ve yürütülmesinde sorumluluk üstlendi.

İyi derecede İngilizce, orta seviyede İspanyolca bilmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.  

 Ç 

Kaynak:
Bu haber toplam 25404 defa okunmuştur
seçim
bahadır serdaroğlu
mhp nin mecliste olmasının ak partiye sağladığı geniş manevra alanını kavrayamayan arkadaş.Mecliste akparti yi yalnız bırakmaya çalışan bölücü ve chp kuşatmasını anlaman zaman alır."insan şüphesiz acelecidir."
26 Haziran 2011 Pazar 22:09
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Elam ile Armut
Yahya Selim
hem yahya hem Selim ikinizde elam ile armut HESABINDASINIZ.
17 Haziran 2011 Cuma 23:29
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
BÜKEMEDİĞİNİ ÖPMEK
YAHYA FİDAN
BERAT'A OY VERDİRTMEMEK İÇİN TASAVVUFTAN, KURANDAN VE SÜNNETTEN DELİL GETİRENLERİN MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİKTEN SONRA ŞİMDİ BERAT'I SİTELERİNDE TANITMALARINA BİR ANLAM VEREMEDİM.BÜKEMEDİĞİN ELİ ÖPMEK DEDİKLERİ ŞEY ACEP BU MU OLSA GEREK!...
17 Haziran 2011 Cuma 02:00
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
ENGİN ALAN'I TANITMALIYDINIZ
SELİM
İstanbul 1. bölgede herşeyiyle dört dörtlük Berat kardeşimizin yeraldığı listeye oy vermeyip; aynı bölgeden demokrasinin,halkın,başörtüsünün, inancımızın düşmanı ergenokon tutuklusu Engin Alan'lı MHP listesine oy isteyenler,Berat'a karşı Engin Alan'ı destekleyenler,MHP ye oy verdirtmek için bu sitede Hudeybiye'den,İslam Tarihinden örnekler verenler, cehennemle tehdit edenler hangi yüzle seçildikten sonra Berat'a methiyeler sunurak tanıtıyorlar, sahip çıkıyorlar? Bence siz Berat'ı değil Engin Alan'ı o portrede tanıtında hiç değilse Berat'a karşı kime oy verdirttiğinizi görsün inançlarını kullanarak ikna ettikleriniz,Engin Alan'a oy verdirttikleriniz..
17 Haziran 2011 Cuma 00:39
Beğendim (2)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri