Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk öğrencilerin sözleri Davutoğlu'nu şoke etti

22.03.2012 21:37
AVUSTURYA Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger’in resmi davetlisi olarak başkent Viyana’da bulunan Ahmet Davutoğlu’nun Türk ve diğer yabancı öğrencilerin eğitim gördüğü Ettenreich Gymnasium isimli orta öğretim okulunu ziyaretine bir öğrencinin serzenişi
Mevkidaşı Spindelegger ve Uyumdan sorumlu Devlet Sekreteri Sebastian Kurz ile birlikte sınıflarına giren bakan Davutoğlu okul çıkışında Türk öğrencilerle ayak üstü sohbet etti. Sohbet sırasında Davutoğlu’nun yanına gelen Türk çocuğu, "Burada öğretmenler bize çok kötü davranıyor. Özellikle Türklere çok kötü davranıyorlar. Bir defasında öğretmenin biri bana yumruk bile attı" dedi. 
 
Çocuğun anlattıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen bakan Davutoğlu, "Ciddi misiniz? Bu tür şikayetlerinizi dile getirdiğiniz için size teşekkür ederim. Medeni cesaretiniz için tebrik ederim. Bu konuyu sayın Spindellegger ve sekreter Kurz ile görüşeceğim" diye konuştu. 
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Avusturya ziyareti süresince bu ülkede yaşayan 260 bin civarındaki Türk kökenlinin uyum sorunları ve çözümleri görüşüldü. 
Bu haber toplam 2152 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri