Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Davutoğlu: 'Büyük hayallerin peşindeyiz'

14.10.2012 16:26
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Büyük hayallerin peşindeyiz, küçük hesapların değil. Onun için küçük hesapları olanlar bizi anlayamazlar" dedi...

Taşkent'e bağlı Afşar beldesindeki Afşar Barajı ve Afşar-Bağbaşı Derivasyon Kanalı'nın temel atma törenine katılan Bakan Ahmet Davutoğlu , burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

''Büyük hayallerin peşindeyiz. Küçük hesapların değil. Onun için küçük hesapları olanlar bizi anlayamazlar. Biz Konya'yı ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Konya ile birlikte Anadolu'yu.. Anadolu ile birlikte bütün Asya'yı... Asya ile birlikte bütün Avrasya'yı ve Afro Avrasya'yı ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Her attığımız adım, her açtığımız eser, her attığımız tohum o büyük ideale giden küçük bir fidanın yeşermesidir. Bizim için haya, edep ve bu edebin dayandığı o manevi zenginlik esastır. Hiçbir kısır siyasi hesap bizi muhalefetin benimsediği o seviyesiz noktaya getirmeyecek. Büyük hesabı olanlar derin ahlak ile hareket ederler. Bütün bu projelerle birlikte hayalleri harekete geçireceğiz. Bizim için onları söylüyorlar; 'gençlik hayalleriyle yaşıyorlar' diye. Evet hayallerimizle yaşıyoruz. Rüyalarımızla yaşıyoruz. İdeallerimizle ve iddialarımızla yaşıyoruz. Hiçbir güç, hiçbir engel, bize bu millet adına taşıdığımız bu emanetin gerektirdiği iddiayı, hayali, rüyayı, büyük hedefleri unutturamaz."

Konuşmaların ardından Davutoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, butona basarak, Afşar Barajı ve Afşar-Bağbaşı Derivasyon Kanalı'nın temeline ilk harcı attı.

Davutoğlu, Taşkent'te doğduğu mahalleyi de ziyaret ederek komşularıyla sohbet etti... 

Bu haber toplam 4520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri