Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Davutoğlu: Herkes ayağını denk alsın

07.10.2012 12:56
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı TRT1 televizyonunda yayımlanan 'Enine Boyuna' programının gündeminde Suriye ile olan ilişkilerimiz vardı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Suriye konusunda çok sert açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, olası bir saldırıya karşı Türkiye'nin anında cevap vereceğini söyledi.

Akçakale'ye Suriye tarafından düşen top mermisi sonucu 5 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi olayına müteakip çıkan tezkereye yapılan eleştirilere cevap veren Davutoğlu, "Bundan sonra, nereden Türkiye'ye bir saldırı olursa, Türkiye buna cevap vermeye hazırdır. Herkes ayağını denk alsın." dedi.

TÜRKİYE, SURİYE'YE DİŞİNİ GÖSTERDİ

Bundan sonra Suriye'den gelen hiçbir adım mukabelesiz kalmayacağını dile getiren Davutoğlu, geçtiğimiz hafta TBMM'de kabul edilen Başbakanlık Tezkeresi'nin önemini şu sözlerle anlattı:

"Türkiye kendi ulusal güvenliğini tehdit eden durumlarda, meclise başvurmaksızın gerekli adımı atar demektir. Bu da; yarın belki sürpriz bir şekilde atmamız gereken adımlar olursa, ihtiyaç kalmadan engellenmesidir. Caydırıcılık bu."

Kaynak: Haber7 

Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri