Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Davutoğlu: Netanyahu insanlık suçu işlemiştir

15.01.2015 13:01
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Paris'te bulunduğu zamana kadar İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Paris yürüyüşüne katılacağı hakkında bir bilgisi olmadığını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Netanyahu'nun Paris yürüyüşüne katılımını değerlendirdi. Davutoğlu sert açıklamalarda bulundu.

"KATILACAĞINA İLİŞKİN BİR BİLGİ YOKTU"

Başbakan Ahmet Davutoğlu CumhurbaşkanıErdoğan'ın tutumuna katıldığını belirterek şunları söyledi; "Cumhurbaşkanımızın tutumu doğrudur. Ben Paris'te bulunduğum zamana kadar İsrail Başbakan'ın katılacağına ilişkin bir bilgi yoktu sonradan çıktı. Orada da yalnızları oynadı.

 

"NETANYAHU İNSANLIK SUÇU İŞLEMİŞTİR"

Paris'te katliam yapan teröristler ne kadar insanlık suçu işlemişse Gazze'de çocukları katleden, binlerce evi yok eden her fırsatta Filistinliyi öldürmeyi doğal hale getiren, bizim için uluslararası sularda yardım taşıyan gemideki vatandaşlarımızı katleden bir hükümetin başı olarak Netanyahu aynı Paris'teki katiller gibi insanlık suçu işlemiştir. Orada olması aynı perspektifte olaya baktığını göstermez. Bizim tarihimizde şahittir, bugünkü politikamız da şahittir."

Bu haber toplam 1958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri