Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan Suriye'ye Uyarı

15.08.2011 20:00
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'de Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen sivil ölümlerin sürmesi sonrası Beşar Esad yönetimine seslendi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye yönetiminden sivil halkta kayıplara yol açan operasyonlarını derhal durdurmasını talep ederek, "Eğer operasyonlar durmazsa bundan sonra bu süreç üzerinde atılacak adımlar konusunda konuşulacak bir şey de kalmaz" diye konuştu.

Bakan Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığında yaptığı kısa açıklamada, Suriye'deki son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Perşembe akşamından bu yana Suriye yönetiminin operasyonlarının yoğunlaştığına dikkati çeken Davutoğlu, o günden bu yana Suriye yönetimi ile her düzeyde temasta bulunduklarını ve operasyonların durdurulmasını talep ettiklerini kaydetti.

"Sağlıklı bir şekilde bir sürecin işlemesi için her şeyden önce akan kanın durması lazım" diyen Davutoğlu, Lazkiye'de ve diğer şehirlerde yaşananların iç işleri olarak görülmesinin söz konusu olamayacağını ve mazur görülemeyeceğini bildirdi. 

Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri