Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 MAYIS TAKSİM’DEN İBARET DEĞİLDİR

25.04.2014 01:51
Ahmet Gündoğdu, bazı konfederasyonların 1 Mayıs'ta emek, dayanışma ve kardeşliğe sahip çıkmak yerine küresel operasyon arayışı içerisine girerek gerilim üretme peşinde olduklarını belirtti.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu,  "1 Mayıs'ta mekânın değil, söylenecek sözün önemi var. Gündem Taksim değil emek, dayanışma ve kardeşlik olmalı. Taksim'e kutsallık yüklenmesin. Küresel operasyon arayışlarından derhal vazgeçilsin. 1 Mayıs emek ve dayanışma günüdür. Başka anlamlar yüklenip gerilim üretilmesin. Taksim dayatması 1 Mayıs'ta yeni bir Gezi provasıdır. Uluslararası sermaye ile kavga edileceğine birlik olup, Taksim'i karıştırmak istiyorlar... 1 Mayıs'ta Taksim'i değil, sorunlarımızı konuşup,  çözüm üretmeliyiz. 1 Mayıs Taksim’den ibaret değildir" dedi.
 
KAZANIMLARIZI KUTLAYIP, TALEPLERİMİZİ HAYKIRACAĞIZ
Gündoğdu sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Gezi ve 17 Aralık operasyonlarıyla birlik ve beraberliğimiz de hedef alındı. Kardeşliğimizi hedef alan yapılara Diyarbakır'dan haykıracağız.  Diyarbakır'da medeniyet, emek, dayanışma buluşması yapıp, kardeşliğimize sahip çıkacağız.  Kazanımlarımızı kutlayıp, taleplerimizi haykıracağız. Haklar için, özgürlükler için, demokrasi için, adalet için 1 Mayıs'ta Diyarbakır’da, İstasyon Meydanı’nda olacağız.  Dış kaynaklı operasyonlarla akamete uğratılmak istenen çözüm sürecinin milletin himayesinde olduğunu deklare edeceğiz. İstasyon meydanından insanlığa daha adil, daha huzurlu daha müreffeh ve daha mutlu bir dünya için tekliflerimizi haykıracağız. Küresel adalet taleplerimizi de dile getireceğiz."
 
SORUNLARMIZA ARTIK ÇÖZÜM BEKLİYORUZ
Kamu çalışanları ve çalışma hayatındaki sorunları da değerlendiren Gündoğdu,  “Disiplin affı bekleyen arkadaşlarımız için uzlaşma sağlandı. Öte yandan 4/C'liler çok çile çekti. Artık bu sorun çözülmeli. Tek çözüm kadro verilmesidir. 4/C’li personele kadro verilmelidir. Olmazsa olmaz taleplerimizden biri budur. Yurt dışı 4/B'li sözleşmeli personel kadroya alınmalıdır.  Aile yardımı verilmelidir.  KİT'ler de ki Üniversite mezunu işçilerin 2 sayılı cetvele, geçirilmesini istiyoruz. Beklentilerimizden biri de kadroya geçirilen IMD'lerin maaş mağduriyetinin giderilmesidir. 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara bir derece verilmelidir.  Akademisyenlere akademik zam ivedi talebimizdir. Artık bahane istemiyoruz. Öğretmen ihtiyacının açık kalmayacak şekilde Ağustos ayında tamamlanmasını istiyoruz. Çalışanların sorunlarına artık çözüm zamanı. Bahane istemiyoruz. Sorun değil çözüm üretiyoruz. Mücadeleye devam edeceğiz" dedi.
 
Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri