Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"MHP'ye niye hakkaniyetli davranmıyorsunuz"

30.01.2012 10:45
Ülkücülerle pazar kahvaltısında buluştu: MHP'lilere karşı niye hakkaniyetli değilsiniz sorusunca Hakan'dan ince cevap

Hürriyet Gazetesi'nin en çok takip edilen kalemlerinden Ahmet Hakan ülkücülerle pazar kahvaltısında buluştu. Görüşmede Hakan'a ilginç sorular yöneltirken Hürriyet yazarının görüşmeyi özetleyen son cümlesi ise “MHP’nin yakın geleceğine damga vuracak yetişmiş insan kaynağı.” oldu.

İşte Hakan'ın 'Bir grup ülkücü ile pazar kahvaltısı' başlıklı o yazısı

“2023 Lider Ülke Türkiye Platformu” adı altında örgütlenmişler. Hepsi 30’larında... Hepsi iyi eğitim almış...
Hepsi MHP’li...
Hepsi “ocak terbiyesi”nden geçmiş...
Hepsi milliyetçi...
İşte böyle bir grupla Üsküdar’da padişah resimleriyle süslenmiş bir otel salonunda bir araya geldik. Memleket meselelerini konuşmak için...
Onlar sordular, ben cevapladım. Bazen de onlar yorum yaptı, ben dinledim.
* * *

HEPİMİZ ERMENİYİZ

“Hepimiz Ermeni’yiz” konusunu tartıştık uzun uzun...
İslamcıları konuştuk. MHP’yi değerlendirdik. Medyayı analiz ettik. Ergenekon bahsini açtık. “ Türkiye nereye gidiyor?” meselesine girdik. Sonuçta: Bazı konularda aramızda derin fikir ayrılıkları olduğunu gördük. Bazı konularda anlaşabildiğimizi fark ettik. Ama birbirimizi dinledik. Hatta şairin “olmayacak şey bir insanın bir insanı anlaması” dizesine inat birbirimizi anladık.
* * *

MHP'YE KARŞI NİYE HAKKANİYETLİ DEĞİLSİNİZ

Gruptan biri bana dedi ki: “Siz her kesime çok anlayışlı, çok hakkaniyetli yaklaşıyorsunuz. Ama sıra MHP’ye gelince aynı tutumu görmüyoruz.” Gülümsedim. Ona “Akıncılık” günlerimizde MHP’lilerle yaptığımız kıyasıya mücadeleden söz ettim ve “Belki de o mücadeleden kalma bir önyargıdır benimki” diye espri yaptım.
* * *
Kimi avukat, kimi doktor, kimi eğitimci, kimi iş adamı... Aralarında rahmetli Mehmet Gül’ün oğlu Şeref Gül var, yine eski parlamenterlerden Ahmet Çakar’ın oğlu var. Son günlerde ekranlarda göz dolduran Fenerbahçe’nin avukatlarından Emin Özkurt da grupta yer alıyor. MHP yönetimiyle araları gayet iyi... Bir isyan hareketi falan başlatmış değiller yani...
İki amaçları var:

MHP'NİN YAKIN GELECEĞİNE DAMGA VURACAK GENÇLER

BİR: Entelektüel açıdan kendilerini geliştirmek...
İKİ: MHP’ye karşı önyargıları kırmak... Sordukları sorulardan, soruş tarzlarından, olaylara yaklaşım biçimlerinden yola çıkarak şu saptamayı yaptım onlar için: “MHP’nin yakın geleceğine damga vuracak yetişmiş insan kaynağı.”

 

Bu haber toplam 3182 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri