Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Hakan TAK örgütünü yazdı

23.09.2011 11:00
Ahmet Hakan, Ankara saldırısını üstlenen TAK örgütü ve PKK'yı sert bir dille eleştirdi.

Daha önce Halk Cephesi tarafından tehdit edilen ve bu tehditlere köşesinden yanıt veren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugün kaleme aldığı yazısında da Ankara'daki bombalı eylemi üstlenen TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) örgütünü yazdı. Yazısında PKK'nın "Biz yapmadık TAK yaptı" açıklamasını eleştitiren Hakan; "Kardeşim TAK dediğin PKK değil mi?" sözlerine yer verdi.

İşte Ahmet Hakan'ın o yazısı;

Öyle bir yerdeyim ki

KENDİLERİNE "TAK" diyorlar.

"TAK", yani "Kürdistan Özgürlük Şahinleri".

Siz bakmayın "şahinlik" tasladıklarına ya da büyülü "özgürlük" kelimesine yaslanmalarına...

Basbayağı katil bunlar. Hiçbir ilke, ahlak tanımıyorlar. Sivil, asker ayırmıyorlar. Kadın, çocuk bilmiyorlar. İşleri güçleri kalleş pusular kurmak, silahsız insanlara saldırmak, çoluk çocuk katletmek...

Gelenek hiç değişmiyor:

Yüze vurulduğunda utanılacak bir katliam yapılıyor. PKK hemen "Biz yapmadık" diyor.Aradan birkaç gün geçince de "TAK" denilen kalleş yapı, tak diye üstleniyor olayı...

Soruyoruz:

"Kardeşim TAK dediğin PKK değil mi?"

Cevap veriyorlar:

"PKK'nın içindeler ama tam da değiller. PKK'lılar ama kontrol dışılar."
Yani...

İğrenç bir "Ben yapmadım / Miki yaptı" oyunu...

Ben artık şöyle bir yerdeyim:

Kürtlerin özgürlüğünü sonuna kadar savunacağım, terörün şiddetle çözülmeyeceğine yönelik imanım devam edecek, BDP'nin siyaset yapma alanının daraltılmaması gerektiğini söyleyeceğim, "Müzakere edilsin" diyeceğim, "Açılım sürsün" diyeceğim.

Ama bunu yaparken...
Kalleş pusuların, alçakça cinayetlerin, çoluk çocuğa saldırmanın hesabını sormayı da ihmal etmeyeceğim. Çünkü ben artık demokrasi adına söylediklerimin "katillere psikolojik destek iklimi" yaratmasını istemiyorum.

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri