Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Ahmet Hakan Beni TEHDİT ETTİ"

29.12.2011 14:10
Şamil Tayyar, katıldığı canlı yayında çarpıcı iddialarda bulundu. Tayyar, Ahmet Hakan'ın mail göndererek kendisini tehdit ettiğini açıkladı...

Ahmet Hakan beni tehdit etti!”

“Ahmet Hakan beni 3 kez yayınına davet etti. Çıkmayınca hakaret içeren yazı kaleme aldı. Her gün aleyhinizde yazı yazan kişinin programında ne işiniz var. Bana bir mail gönderdi ve aleyhimde yazı yazmak ile beni tehdit etti. Kendisine efendi olursan sana 2 adım yaklaşırım, iftira atmaya devam edersen sana 2 katı cevap veririm dedim. O da 2 katı cevap vermeye kalkarsan seninle ilgili öyle yazılar yazarım ki sokağa çıkamazsın dedi. Açıkça tehdittir bu. Zalime mütevazı olmazsın. Ben zalime her zaman diklenirim. Garibin yanında da diz çökerim!”

tv8’de Erkan Tan’ın konuğu AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar önemli açıklamalarda bulundu.

“Emekli vekile zam ile ilgili Şamil’e gerek yok!”

Şamil Tayyar’dan Mustafa Mutlu’ya yanıt!

Mustafa Mutlu; ‘Şike konusunda konuştuklarını şimdi de konuşsana!’ sözü üzerine konuşan Tayyar şu sözleri kaydetti:

“Şike konusunda milleti uyarma konumumuz vardı; ama zam ile ilgili kamuoyu oluşturmaya gerek yok. Zaten kamu vicdanına ters bir düzenleme yaptığınızda toplumda bir infial oluşuyor. Bunun için Şamil’e, Erkan’a ihtiyaç yok. Şikeye karşı çıktığımızda bizi yerden yere vuranlar ve bu durumu partide bölünme gibi sunanlar emeklilik ile ilgili tartışmada bizi sahaya sürmek istediler. Yine konuşuyoruz, tavrımızı ortaya koyuyoruz. Bunu partiler istediği için değil, inandığımız için yapıyoruz!”

“PKK ve KCK operasyonları kesintisiz devam etmeli!”

“Kürt meselesinin çözü için önümüzdeki 6-7 aylık bir dönem çok önemlidir. PKK ve KCK operasyonları kesintisiz sürdürülmeli ve eş zamanlı olarak anayasa değişikliği başta olmak üzere peş peşe devreye sokulmalıdır. Bu yapıldığı zaman PKK marjinalleşir, Kürt meselesi çözümünde ciddi mesafe alırız. Kürt meselesi siyasi bir meseledir ve çözmesi gereken de biz siyasetçileriz. Ayrıca Çukurca baskınından sonra jandarma ve emniyet timleri arasındaki uyum da başarıyı getirdi.”

“Leyla Zana’ya kızmayalım, acıyalım!”

“Leyla Zana her zaman üzerinde durduğum ve açıklamalarını başka perspektiften değerlendirmek gerektiğini düşündüğüm BDP’li siyasetçilerden birisidir. Kürt meselesinin çözümüne dair hamlelerin yapılacağı dönemlerde bu tarz çıkışlar yapar. Bakablarımızın açıklamalar yaptığı bir dönemde bunu söylemesinin birden fazla sebebi olduğunu düşünüyorum. İyi niyetli bir çıkış olmadığını düşünüyorum. Leyla Zana Kürt meselesinin çözüm iradesini sabote etmek istiyor. Ona kızmayalım, acıyalım.”

“Cumhurbaşkanı kısmi veto yetkisini kullanabilir!”

Emekli vekillerin maaşları konusundaki tartışmalar hakkında da konuşan Tayyar;

“Emekli milletvekilleri arasındaki intibak sorununun çözümü ve maaşın bir bürokrata değil Cumhurbaşkanı’nın maaşına endekslenmesi son derece doğrudur. Ancak emekli maaşına yapılan zam yanlıştır. Sayın Cumhurbaşkanı nasıl karar verir bilemem; ama zam ile ilgili veto edecekse kısmi veto yetkisini kullanabilir. MHP ve CHP tavrını önceden ortaya koysaydı anlardım.” açıklamasında bulundu.

“ ‘Şike’ makyajlı bir kavramdır, asıl adı ‘Nitelikli Dolandırıcılıktır’!”

“Nitelikli dolandırıcılıktan yargılanan insanların birer kahraman gibi karşılanması vicdanımı yaraladı. Şike ifadesi biraz makyajlı bir kavramdır. Nitelikli dolandırıcılıktır bu. TCK’daki karşılığıdır bu.”  

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri