Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Hakan'ın Diyarbakır izlenimi: Tango yapan Kürtler

08.06.2014 12:18
Son günlerde yaşananlar üzerine nabız tutmak için tutmak için Diyarbakır'a giden Ahmet Hakan, "Diyarbakır'ın öteki yüzü: Tango yapan Kürtler" başlıklı yazısında şehrin tek bir gündeme hapsedilemeyeceğini söyledi.

Lice'deki yol kesmeler, kalekollar, çocukları dağa çıkan anneler ve çözüm süreci çalışyayı için Diyarbakır'a gittiğini söyleyen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Diyarbakır Havaalanı'na indiğinde gündeminin değiştiğini yazdı.

ELİME DAVETİYE TUTUŞTURDU

Genç bir adamın havaalanında yanına gelerek eline bir davetiye tutuşturduğunu; "Hafta sonu dans festivalimiz var, sizi de aramızda görmek istiyoruz" dediğini anlattı.

YURT DIŞINDAN KATILAN DANSÇILAR DA VAR

Davetiyede, iri harflerle Kürtçe, "Birinci Uluslararası Mezopotamya Dans Festivali" yazdığını anlatan Hakan, festivakin iki günlük olduğunu ve yurt dışından katılan dansçıların olduğunu aktardı.

İŞİN EĞLENCESİNDE DEĞİL BİLİNCİNDELER

Festivali düzenleyenlerin 'işin eğlencesinden ziyade bilincinde' olduğunun altını çizen Ahmet Hakan, özetle şunları söyledi:

ŞEHİR TEK BİR GÜNDEME HAPSEDİLEMEZ

"Diyarbakır tek bir gündeme hapsedilemeyecek kadar renkli bir şehir. Tek gündeme sıkıştırıldığı anda yüzünü gösteren "dans festivali" de bunun en önemli kanıtı"

Bu haber toplam 1924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri