Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cübbeli'nin yaşadığı en acı olay

27.12.2012 12:46
Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü 1 yıl kaldığı Metris Cezaevi'nde yaşadıklarını anlattı.

 

Timuçin Mercanoğlu'nun röportajı

Türkiye'nin her yerinden gelen ziyaretçilerin yoğunluğuna rağmen gazetemize zaman ayıran Cübbeli'nin en çarpıcı açıklaması, cezaevinde yaşadığı sürecin geri dönüşümlerine ilişkin oldu. Kendisini itibarsızlaştırmak için yapılan girişimin ters teptiğinin altını çizen Hocaefendi, "Allaha çok şükür cezaevinde geçirdiğim süre içinde sevenlerimin sayısı daha da arttı" dedi.
 
"Mektupları kitaplaştıracağım"
Metris'te iken kendisine sevenleri tarafından çuvallar dolusu mektup gönderildiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, "Bana gelen mektupları kitaplaştırmayı düşünüyorum. Bu mektuplar birkaç çuval. Mektuplarda bariz bir şekilde 'namazıma vesile oldunuz, karım kapandı, kocam içkiyi bıraktı, oğlum düzeldi' gibi yazılar yer alıyor. Artık sosyal yapıda ne kadar etkili olmuşuz onu bilemiyoruz. Birine vazife verip, hızlı yazan birine dizdireceğim. Mektuplarda özel meseleler oluyor. Karısıyla, kocasıyla, hastalığıyla ilgili. Bunlar yazılmaz. İlgili bölümü, mesela bir rüya görmüşse, bir yorum yapmışsa bunları sadece" dedi.
 
Yaşadığı en acı olay...
Hapishanede kaldığı süre içerisinde en zorda kaldığı ve kendisini en çok üzen olayı anlatan Cübbeli Ahmet, "Hapishanede yaşadığım en acı olay annemin vefatıydı. Annemin vefat edeceğini bir hafta önce hissediyordum. Annem milleti toplamış oldu. Millete beni göstermiş oldu. Annemin eceli zaten gelmişti. Ama Mevla onu ucuza değil de değerli bir şekilde uğurlamak istedi. Dolayısıyla aynı anda ölecekti, aynı günde ölecekti ama çok pahalı gitti. O kadar cemaatin dualarıyla, beni cemaatle buluşturarak bir misyon üstlendi annem." şeklinde konuştu. Hocaefendi, televizyon programı yapmayı düşünmediğini de söyledi.
 
İlk sohbet 31 Aralık'ta
Fatih'teki Fetih Mescidi'ndeki sohbetlerine yeniden başlayacağını belirten Cübbeli Ahmet Hoca, "Her ayın ilk haftası Fetih Mescidi'nde, geri kalan 3 hafta ise Lalegül FM'de sohbetlerimiz olacak. İlk sohbetimiz 31 Aralık'ta başlayacak" dedi.
 
Hapiste geçen 1 yıl size ve camiaya ne kaybettirdi?
 
Ben bunu kayıp olarak görmüyorum. Manen kâr görüyorum. Ama kaybedenler vardır.
 
Kaynak: Milli Gazete
Bu haber toplam 6614 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri