Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Şık, o hakim ve savcılara domuz dedi

15.09.2012 15:41
Daha önce Oda TV davasına bakan hakim ve savcılar için intikam yemini eden Ahmet Şık, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nu karşılamak için gittiği Silivri'de bu kez hakim ve savcıları domuza benzetti.
Oda Tv davasında tahliye olan Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu dün akşam cezaevinden çıktı. Cezaevi çıkışında Pehlivan ve Terkoğlu açıklama yaptı ancak geceye damga vuran, Ahmet Şık'ın sözleri oldu.
 
Arkadaşlarını karşılamak için Silivri Cezaevi önüne gelen Ahmet Şık , "Domuzdan iki kıl daha kopardık" diye konuştu. Şık'ın, devletin mahkemesinde yargılanan ve devletin hakimlerinin kararıyla cezaevine konulan Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun çıkmasını kastederek söylediği bu sözler tepki çekti. Şık'ın dolaylı olarak bu kurumları domuza benzetmesi akıllara Şık'ın daha önce söylediği sözleri getirdi.
 
İNTİKAM YEMİNİ ETMİŞTİ
 
OdaTV davasından tutuklanan ve sonrasında serbest bırakılan Ahmet Şık, tahliye olduğu gün cezaevi çıkışında mikrofonlara “Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcı ve hâkimler bu cezaevine girecek, burada ant içiyorum.” diyerek intikam yemini etmişti.
 
Bözlere sözleri nedeniyle "tehdit" ve "kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret etmek" suçlarından hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.
 
ROTAHABER 
Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri