Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Taşgetiren: Bu başka bir savaşın uzantısı

20.12.2013 10:37
Bugün Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, gazete ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Ahmet Taşgetiren, Bugün Gazetesindeki köşesinde çok ses getirecek bir yazı kaleme almıştı. Cemaat'e ve Fethullah Gülen'e oldukça yakın olan Taşgetiren yazısında, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili düşüncelerini dile getirmiş ve bu süreçte Cemaat'in de kaybedeceğini söyleyerek Cemaat'e yakın yazarlara bazı uyarılarda bulunmuştu.

Bugün ile yollarını  ayıran Taşgetiren, bugün kaleme aldığı son yazısında hem Ak Parti'nin hem de Cemaat'in Türkiye'ye kazanımlarını hatırlattı ve ''Allah'tan hayırlısı'' dedi.

İşte Ahmet Taşgetiren'in veda yazısı:

"Bugün veda günü. Uzun yazmayacağım.

Gelinen noktada, BUGÜN’de yazı hayatımın zorlaştığını ve böyle bir vedanın kaçınılmaz hale geldiğini düşünüyorum.

Ben AK Parti’yi Türkiye’nin, son 60 küsur yıllık hayatının bir kazanımı olarak değerlendiriyorum. Aynı şekilde Hizmet Camiası dahil bütün hizmet yapılarının, Türkiye’nin iyilik yolunda ilerlemesinin önemli unsurlarından olduğuna inanıyorum.

Son süreçte AK Parti Hükümeti ile Camia arasında yaşananların, iki yapıyı da yıpratmadan sonlanması için çaba sarf ettim. Ama son hadisenin de getirdiği kopuş önlenemedi.

Türkiye hangi boyutta ve nereye uzanırsa uzansın yolsuzluklarla mücadele etmeli. Ama ben son operasyonu sadece bir yolsuzluk operasyonu olarak görmedim. Bu, başka bir savaşın uzantısı bana göre. Ve ben o noktada gazetemin genel yayın çizgisi ile çok farklı duruyorum. Sondan bir önceki yazım “Allah’tan hayırlısı” diyerek bitiyordu.

Bugün de diyeceğim odur: Allah’tan hayırlısı. Rabbim niyeti hayır olanları korusun.

Allah’a emanet olunuz."

ensonahber

Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri