Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Taşgetiren: Hedef Erdoğan efsanesi

26.12.2013 23:43
Gazeteci yazar Ahmet Taşgetiren, operasyonların hedefinde Başbakan Erdoğan'ın olduğunu savundu.

Ahmet Taşgetiren, Kanal 24'te yayınlanan Söz Bitmeden programında Elif Çakır'ın konuğu oldu. Taşgetiren, operasyonların hedefinin Erdoğan efsanesini bitirmek olduğunu söyledi.

 

BAŞBAKAN HEDEF ALINDI

"Bu operasyonun sayın Başbakanı hedef aldığını görmemek mümkün değil. Onun için iç ve dış boyutu var. Onun için sayın başbakan bir istiklal mücadelesi diye tanımlıyor kendi duruş ve tarzını ve onun için bu operasyonun arkasında bulunduğu düşünülen çevrelerin çok yanlış bir yerde durduklarını, kendi varoluş misyonları ile asla bağdaşmayan bir yerde durduklarını anlatmaya çalışıyor. Şahsen ben de öyle yapmaya çalışıyorum."

ERDOĞAN EFSANESİNİ BİTİRME ÇABASI

"Başbakan'ın etrafında dolaşan ve bir şekilde orayı vurulabilecek algısının oluşturulmaya çalışıldığı bir operasyondan söz ediyoruz. Yani Başbakan 12 ise şu an onun çevresindekilere atış yapılıyor. Recep Tayyip Erdoğan efsanesini bitirmek, tartışılabilir ve vurulabilir,dövülebilir hale getirmek, toplumda böyle bir imaj oluşturmak gibi bir çaba söz konusu."

CAMİA'DAN ARKADAŞLAR KENDİLERİNE SORMALI

"Başbakan Erdoğan, Gezi'den beri bu tür hamleleri Uluslararası bir komplo olarak algılıyor ve bu algıyı güçlendirecek bir çok emare var. İşte orada oldukça dramatik bir olguyu tespit etmek de gerekiyor. Bu sürecin içerisinde en baskın rolü almış arkadaşlarımız -Adını koyalım- camiadan arkadaşlar. Şunu sorabilirler, 'Başbakan niye bunu istiklal mücadelesi olarak algılıyor?' Bu sadece siyasi bir retorik midir yoksa Başbakan'ın genel olarak süreci değerlendirmesinin bir ürünü müdür?"

Bu haber toplam 2702 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri