Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Taşgetiren'den cemaate eleştiri

21.12.2013 01:31
Ahmet Taşgetiren Bugün'den ayrıldı, cemaati bombaladı. İşte o sözler;

Cemaate yakın Bugün gazetesindeki yazılarına son veren Ahmet Taşgetiren, sürdürülen operasyonun AK Parti'ye yönelik siyasi bir operasyon olduğunu iddia etti. Cemaatin, yolsuzluklara batmış bir iktidar algısını oluşturulması için medya organlarıyla buna malzeme sağladığını iddia eden Taşgetiren, cemaatin böyle bir rol üstlenmesini sağlıksız bulduğunu söyledi.

Ahmet Taşgetiren Habertürk'te katıldığı canlı yayında, cemaatten yana değil AK Parti'den yana tavır aldı, operasyonun siyasi bir operasyon olduğunu iddia etti. Yolsuzluklara batmış bir iktidar algısının oluşturulmak istediğini söyleyen Taşgetiren, cemaate yakın Zaman ve Bugün gazetesinin bu algıya malzeme sağladığını ifade etti. İşte Taşgetiren'in o sözleri;

"Başbakan'ın Türkçe Olimpiyatları'nda konuştuğu yıl bu yıldır. Bu konuda kadir şinas olmak gerekiyor. Son dönemde hizmet hareketi AK Parti'ye karşı bir söylem geliştiriyor. Bunu söylemek istemiyorum ama görünen odur ki söylem geliştiriyor ona da malzemeler arıyor. Bunun en sonuncusu da bu yolsuzluk operasyonudur. Şimdi bakıyorum, bütün hizmet medyasının, işin motoru onlar. Ben diyorum Hizmet Hareketi'nin gündeminde yolsuzluk bu kadar mı vardı? Bu kadar mı vardı? Gerçekten şaşırıyorum. Şimdi yolsuzluğa karşıyım. Devletin temiz olmasını kesinlikle istiyorum. Yolsuzluğa kimin adı karışırsa karışsın, ayıklanmasını istiyorum. 

"HİZMET HAREKETİ ROL ÜSTLENİYOR"

Bu hareketle birlikte siyasi bir operasyonun devreye sokulması ve AK Parti ile bir başka boyutta hesaplaşma duygusunun, gündeme getiriliş olmasını ve bunun içinde de ana sürükleyici olarak Hizmet Hareketi'nin rol üstlenmesini çok sağlıksız buluyorum. Hizmet Hareketi'ne bedel yüklenmiş olarak görüyorum.

"YOLSUZLUKLARA BATKIŞ İKTİDAR ALGISI"

Ben kendimi Hizmet Hareketi'ne çok yakın bir insan olarak, zarar görmemesini isteyen bir insan olarak görüyorum. Aynı zamanda AK Parti'yi de bu  ülkenin kazanımı olarak görüyorum. Son 11 yıldaki tırmanmanın gözardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Burada herkesin bir katkısı olmuştur. Uluslararası camiada ben okulları gördüm. Moğalistan'da fizik birincisi bir çocuğun öğretmen olarak görev almasını önemsiyorum. Bunu AK Parti'de teslim ediyor. Son dönemde, tam siyasi bir proje dahilinde, mahalli seçimler öncesinde, böyle yolsuzluğa batmış bir hükümet imajı yaratmak üzere bir proje ortaya konmasını anlamıyorum. Hocaefendi diyor ki benimle hiç alakası yok! Türkiye'ye baktığında Zaman ve benim bir süre önce yazdığı Bugün gazetesi bu işin şeyini yapıyor. Tüm sayfalar buna ayrılmış durumda. 

"CEMAAT BEDEL ÖDÜYOR"

Ben bu şeyin hizmete taşıtılmaması gerektiğini inanıyorum. Bu operasyonu kim yürütüyor. İşte her zaman doğru yapan Savcılar ve polis yürütüyor bu soruşturmayı. Bunlar bizim gazetemizde çıkıyor. Bunları sahiplenilor. MİT başkanına yürütülen operasyona bakıyorum, gazeteler sahip çıkıyor. Neden sahip çıkıyoruz. Algı diyoruz ya. Birileri bir algı oluşturmak istiyor biz de ellerine malzeme veriyoruz. Şu andaki görüntü. Başbakan diyor ki devlet içinde devlet var diyor. Neden başbakan bu algıya kapılmış işte bu böyle. Başbakan bunu boşuna mı söyledi? Daha soğukkanlı bakmak gerekiyor. Cemaat bir bedel ödüyor. Bana göre Moğalistan'daki çocuğun yanlışı ödemiyor. Bizim buradaki yanlışlarımız ödüyor. Oturup bir özeleştiri yapılması gerektiğini düşünüyorum.
 

İNTERNETHABER

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri