Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zaman yazarları birbirine girdi!

30.01.2014 02:03
Ahmet Turan Alkan ve Hüseyin Gülerce arasındaki "müneccim" kavgası iyice büyüyor. Hüseyin Gülerce Zaman Gazetesindeki köşesinden Alkan'a sert bir cevap verdi. İkilinin arasındaki kavga Mehtap TV'deki Düşünce Günlüğü programının ertelenmesine neden oldu.

Fethullah Gülen Cemaati'nin önemli medya organlarından biri olan Zaman'da yaşanan Ahmet Turan Alkan ve HüseyinGülerce polemiğinin dozu iyice artmaya başladı.

Aralarındakı soğukluk iyice gün yüzüne çıkan Alkan ve Gülerce'nin bir diğer Zaman yazarı Ali Bulaç ile birlikte hazırladığı Mehtap TV'deki Düşünce Günlüğü programı bu hafta yayınlanmadı.

"MÜNECCİM KAVGASI"

Cemaat bünyesindeki Mehtap TV'de yayınlanan programın yayınlanmasının perde arkasında Gülerce ile Alkanarasındaki polemiğin olduğu söyleniyor.

Programın ertelenmesinin "resmi" sebebi olarak Ali Bulaç'ın Başbakan Erdoğan'ın İtalya sehayetinitakip edecek olması gösterildi ancak kulislerdeki iddialar ise çok farklı. İddialara göre Gülerce ile Alkanarasındaki "müneccim" polemiği programın geleceğini de tehdit eder hale geldi.

"BULAÇ'IN YURT DIŞI GEZİSİ BAHANE"

Ali Bulaç'ın bu hafta yurtdışında olması nedeniyle yayına katılmayacak olması programın ertelenmesini izah etmiyor. Çünkü daha önce Düşünce Günlüğü'nü hazırlayan üç isimden biri olmadığında diğer iki isim programı yapıyordu. Yani Ali Bulaç'ın yokluğu programın yayınlanmaması için çok da geçerli bir gerekçe değil. Haliyle ,Gülerce ve Alkan arasındaki "müneccim" polemiğinin Düşünce Günlüğü'nü bu haftalık askıya aldığı yorumlarıağırlık kazanıyor.

"GÜLERCE'NİN CEVABI SERT OLDU"

Diğer yandan Hüseyin Gülerce Zaman Gazetesindeki köşesinden isim vermeden kendisine "müneccim" diyen Ahmet Turan Alkan'a seslendi ve "bir insan hem mümin, hem müneccim olmaz. Geleceği ancak Allah bilir. Mümine müneccimlik yakıştırması da bühtan olur, vefanın ve dostluğun bağlarını da koparır atar…" diyerek netbir mesaj vermiş oldu.

Bu haber toplam 3250 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri