Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti 5. Olağan Kongresi başladı

12.09.2015 11:35
Türkiye'yi 13 yıldır kesintisiz yöneten Ak Parti'nin, 5. Olağan Büyük Kongresi yapılıyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tek aday gösterileceği kongrenin yapılacağı Arena Spor Salonu'nun içine sığmayan binlerce partili için salon dışında da kongreyi izlemeleri için sandalyeler konuldu, dev ekranlar yerleştirildi.

ŞEHİTLER NEDENİYLE MÜZİK YAYINI YOK

Son dönemlerde meydana gelen terör olaylarında şehitler için müzik dinletisi yapılmıyor. Kongre salonunda ve dışındaki partililere Türk bayrağı ve parti bayrakları dağıtıldı. Olağanüstü güvenlik tedbirlerinin alındığı kongrede partinin astığı pankartlar haricinde pankart asılmadı. Türkiye'nin her yöresinden genç kızlara, yöresel kıyafetlerin giydirilerek getirildiği kongre salonunda AK Parti'nin 13 yıllık iktidarının kısa filmi izletildi.

ERDOĞAN'A YOĞUN ALKIŞ

Film izlenirken AK Parti kurucularından olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en çok alkışlanan kişi oldu. AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kongre dışındaki partililerine kısa bir selamlama konuşması yaptı

DAVUTOĞLU'NDAN İLK MESAJ

Birlik ve beraberlik mesajları veren Davutoğlu, "Ak yüreklerini Türkiye’nin yürekleriyle buluşturan dava arkadaşlarım hoş geldiniz. Bir tek şeyi söylemek için geldiniz, biz biriz, beraberiz ve hep birlikte Türkiye’yiz. Siz ki bu zor zamanda Türkiye’de sanki olağanüstü bir durum varmış gibi, kriz çıkarmaya çalışanlara karşı Türkiye’nin her yerden Ankara’ya aktınız. Anadolu’dan Rumeli’ye giden atalarınız gibi, büyük fethe yürüyen dedeleriniz gibi geldiniz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz."

"Böyle zor zamanlarda Ak bayrağı, al bayrağı yüceltmekten gurur duyuyoruz. Varlığınızla varlığımız pekiştirdiniz. Allah sesimizi gür eylesin, bastığımız toprağı kadim eylesin. Vatanın birliği için hiç korkmadan cesaretle şer odaklarına, terör odakların yürüyen yiğitler gibi o emanetlere güç vermeye geldiniz."

"HUZUR İÇİN YÜRÜYORUZ"

"7 Haziran sonrası çok kriz çıkarılmaya çalışıldı. Bir anda PKK’sı, DEAŞ’I dışardaki odaklarla birlikte düğmeye bastılar ve Ak Parti’nin kazanımlarını yerle bir etmek için harekete geçtiler. AK Parti 1 Kasım’da zafer için harekete geçiyor. AK Parti kadroları istikbal için, huzur için yürüyor."

 

"ÜLKEYİ PARÇALAMAK İSTEYENLERİ GÖRDÜ BU MİLLET"

"7 Haziran’dan sonra yaşananları gördük. Kimlerin ülkeyi parçalamak için harekete geçtiğini gördü bu Türkiye. Bu millet kimlerin iktidardan kaçtığını gördü. Biz dik durduk cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi hep dik durduk. En zor şartlarda bile millet gür bir ses istediğinde işte buradayız, işte sesimiz dedik. Şimdi sizler bu mevcudiyetle buradayız diyorsunuz. 1 Kasım’da AK Parti bayrağını dikiyor muyuz. Şehitlerim emanetlerini ayakta tutacak mıyız. Bu gençler onurlu bir gelecek sağlayacak mıyız. Sefere hazır mısınız? Menzili görüyor musunuz? 1 Kasım’da hep beraber milli irade diyecek miyiz."

AK Parti 5. Olağan Kongresi başladı

Bu haber toplam 1718 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri