Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güçlü: Dershaneler kaldırılsın oyumu AK Parti'ye veririm

11.09.2012 13:19
AK Parti'nin yaptığı her şeyi eleştiren yazar: DERSHANELERİ KALDIRSIN ERDOĞAN'IN ELİNİ ÖPERİM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce de gündeme getirdiği dershanecilik eğitim sistemi silbaştan değiştirilip kaldırılacak. Türkiye'deki tüm dershaneler 2013-2014 eğitim öğretim yılında kaldırılmış olacak.

Erdoğan, "Dershanecilik olayını kaldıracağız. Bundan kim gücenirse gücensin, kusura bakmasınlar. Bu benim halkımın vatandaşımın ortak talebidir." dedi.

Dershaneler kaldırılırsa ne olur? Habertürk konuyu uzmanlarıyla birlikte masaya yatırıldı. Milliyet gazetesi eğitim yazarı Abbas Güçlü ve Sabah eğitim yazarı Sait Gürsoy, soruları yanıtladı.

 

İşte o açıklamalar

Abbas Güçlü (Milliyet): "OYUMU AK PARTİ'YE VERİRİM"

"Dershaneler son 50 yıldır var. Ben 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Kenan Evren'den bu yana gelen her iktidar kaldıracağını söylüyor. Başbakan kaldırırsa elini öperim ve oyumu da AK Parti'ye veririm. Başbakan bunu hep söylüyor da nasıl yapacağını söylemiyor. Sınavlar olduğu sürece bu iş devam eder. KPSS ne olacak, TUS ne olacak? Hükümet bir yandan dershaneleri kaldıracağım derken, diğer yandan sürekli yeni sınavlar koyuyor. Çünkü sınav demek dershane demek."

Sait Gürsoy (Sabah): "KAOS OLUR"

"Ben dershanelerin kalkma ihtimalini pek görmüyorum. Dershaneler Kenan Evren zamanında ve Tansu Çiller zamanında kaldırılmaya çalışılmıştı, ama olmamıştı. Sınav olduğu sürece bu dershaneler olur. Ayrıca kanun çıkması lazım. Kapatıldığını düşünelim, o zaman devlet buradan vergi kaybeder, öğretmenler işlerini kaybederler. Bir kaosla karşı karşıya geliriz. Benim şahsi görüşüm şu, iyi niyetle bir adım atılıyor..." 

Bu haber toplam 4118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri