Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beni Hapse Atarlarsa Dünya Başlarına Yıkılır

26.04.2012 09:24
Kendi sayfasından attığı 'Ezan ve rakı ' twiti nedeniyle hakkında soruşturma açılan piyanist ve besteci Fazıl Say Türkiye Cumhuriyeti'ni açık açık tehdit etti.

Habertürk muhabiri Ece Üner'e konuşan Fazıl Say 'Beni hapse atmaları dünyanın başlarına yıkılması demek 'ifadelerini kullandı.

AKP 5 YILDIR BENİMLE ÇATIŞIYOR
Twitter'da yazdıklarıyla ve Türkiye'den ayrılmak istediğini açıklamasıyla tartışma yaratan Say, Ak Parti hükümeti ile son 5 yıldır çatışma halinde olduklarını ifade ederek 'Son 5 yıldır çatışma halindeyiz hükümetle. Türkiye'deki sanatın anlaşılmamasıyla mücadele halindeyiz. Sanki devrik Rönesanssın çocukları gibiyiz. Bundan kastım cumhuriyet. Yeni oluşan durumla bağdaşmamamız zaman zaman hedef gösterilmemize neden oluyor. Yani dışlanmak. Bununla mücadele ettik yıllarca. Projemiz reddediliyor, her türlü perspektiften nefes almamız zorlaştı. Bu, bir sanatçı için iyi bir şey değil. Sanatçının yapması gereken, özgün olması, sanatını evrensel bir dille anlatabilmesidir. ' dedi.

BİR TEK BANA AÇILDI
Twitter'da Hayyam'ın dizelerinin bir çok kişi tarafından paylaşılmasına rağmen sadece kendisi hakkında soruşturma açıldığını söyleyen Fazıl Say 'O gece benimle beraber 165 kişi 'rt'lemiş. Diğerleri hakkında soruşturma açılmıyor. Bir tek ben din düşmanı oluyorum. Ben niye hedef gösterildiğimi anlamaya çalıştım. AKP'liler tarafından tabii ki hoş karşılanmayacağım. Ama Türkiye'de her şey AKP değil, ki Türkiye'nin yarısı AKP değil. ' diye konuştu.

TEHDİT ETTİ 'DÜNYA BAŞLARINA YIKILIR '
'Beni hapse atmaları dünyanın başlarına yıkılması demek ' sözleriyle bağımsız Türk yargısını etkilemeye çalışırken, Türkiye Cumhuriyetini de açık açık tehdit etti.
 

Bu haber toplam 2710 defa okunmuştur
reklamın kötüsü
kuru kuruu
rahmetli kemalsunalın bir filmindeki repligi geldi aklıma bırakın kücük enişteyi :)
26 Nisan 2012 Perşembe 11:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri