Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti ankette oy rekoru kırdı: 'Yüzde 50'

14.05.2011 03:40
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da yaptığı açıklamada AK Parti'nin son seçim anketindeki oy oranını açıkladı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, ''Milletin derdiyle dertlenen bir Başbakan olduğu için yüzde 34 oy, yüzde 47'ye çıktı, şimdi de anketler yüzde 50 diyor'' dedi.

Bakan Çelik, seçim çalışmaları çerçevesinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Mahmut Kaçar'ın seçim bürosunun açılışına katıldı.

Burada konuşan Bakan Çelik, Şanlıurfa'nın sorunlarını yerinde tespit etmek için kent merkezi ve ilçelerde geziler yaptığını hatırlatarak, ilerleyen günlerde buralara bağlı köyleri gezerek oradaki sorunları ''fotoğraflayıp'' 13 Haziran'dan sonra bunların çözümü için çalışma başlatacaklarını ifade etti.

Yaklaşan genel seçimlere değinen Bakan Çelik, şöyle konuştu:

''Tepeden bakma dönemini geride bıraktık. Şanlıurfa'nın bu güzel insanlarının talepleri neyse onlar yerine gelecek. Artık seçilenler değil, 13 Haziran'dan sonra seçenlerin, sizlerin milletvekili olduğu dönemi başlatacağız. Şimdi diyeceksiniz ki Sayın Bakanım ya sen ne söylüyorsun Allah aşkına. Doğru şeyler söylüyorum. Bunları Sayın Başbakanımız hayatında yaşadı. Milletin derdiyle dertlenen bir Başbakan olduğu için yüzde 34 oy, yüzde 47'ye çıktı, şimdi de anketler yüzde 50 diyor. Var mı bir siyasi parti Türkiye'de yüzde 34 alacak? Sonra 4-5 sene geçecek, yüzde 47 alacak, sonra da 4-5 sene geçecek, anketler diyor, yüzde 50 alacak.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlar gibi düşünüp, yaşadığını ve vatandaşın dertleriyle dertlendiğini, AK Parti'nin başarısının da bundan kaynaklandığını anlatan Bakan Çelik, ''Başbakan senin gibi düşünüyor, senin gibi yaşıyor, senin gibi eve gidiyor. Senin gibi dünya görüşüne sahip bir Başbakan var. Senin derdinle dertlenen bir Başbakan var'' dedi.

''Sizlere hizmet etmek ibadettir'' diyen Faruk Çelik, Şanlıurfa'nın hizmetler açısında kritik bir noktada olduğunu ifade ederek, ''Sizler feraset sahibi insanlarsınız. Hizmet gelmeyecek, hizmet yapma şansı olmayan insanlara dönük tercihte bulunan kardeşlerimizle dostluk, kardeşlik içerisinde konuşmanızı istiyorum. Konuşun çünkü bir Bakan geldi diyorlar, yok bilmem şöyle Bakan, böyle Bakan... Bu Bakan Şanlıurfa'ya bakacak. Kardeşlerimiz çeşitli bahanelerle sakın ha oylarını kullanırken hissi bir davranış içerisinde bulunmasınlar. Birliğiniz, bütünlüğünüz bize güç verecektir'' diye konuştu.
    
-ENGELLİLER ÇADIRINI ZİYARET-
Bakan Çelik, daha sonra kendisi adına Atatürk Bulvarında oluşturulan seçim bürosunun açılışını da yaptı.

Buradaki konuşmasında Şanlıurfa'nın geleceğin Türkiyesindeki önemini vurgulayan Bakan Çelik, şöyle devam etti:

''Türkiye 12 yıllık plan yapan bir ülke. 12 yıl sonrasına plan yapan bir ülkeden bahsediyorum, 12 gün sonrasını göremeyen bir ülke değil. Şimdi 12 senelik plan yapıyoruz, işte bu plan içerisinde Türkiye'nin 500 milyar dolar ihracatından bahsediyoruz. Bu 500 milyar dolar ihracatın merkezlerinden biri Şanlıurfa olacaktır, bunu bilmenizi istiyorum. Bunun için her türlü altyapı, sanayi yatırımlarını Şanlıurfa'ya kaydırmak için, yerli sermayeyi, yabancı sermayeyi, Şanlıurfa'ya getirip, burada tesislerini yükseltmesi, sulama alanlarının genişlemesini, altyapı hizmetlerinin bitmesi için birlik, beraberlik, dirlik içerisinde yola koyulduk. Allah mahcup etmesin diyorum.''

Faruk Çelik, açılışın ardından yolun karşısında bulunan Şair Nabi Kültür Merkezi önünde ''Engelliler Haftası'' etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadırda galoş üretimi yapan Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Derneği üyelerini ziyaret etti.

Burada bir süre engellilerin galoş üretimini izleyen Bakan Çelik, üretilen bir galoşu ayağına geçirip, buradaki engelli gençlere harçlık verdi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik daha sonra beraberinde milletvekili adayları ve İl Başkanı Yusuf Eğilmez'le birlikte, tarihi Balıklıgöl Yerleşkesindeki Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek, şube üyeleriyle sohbet etti.


 

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri