Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Bakanlar İçin O Formülden Vazgeçiyor

27.02.2013 09:21
AK Parti’de 3 dönemi dolan bakanlardan “belediye başkanı adayı yapma” projesi rafa kalkıyor.

Bakanların kaydırılması düşünülen illerdeki gelişmeler ve anket sonuçları popüler bazı bakanların belediye başkanı yapılma olasılığını ortadan kaldırdı.

Hürriyet'te yer alan habere göre bakanların kaydırılması düşünülen illerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın oyunun yüzde 58, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin oyunun yüzde 65, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oyunun ise yüzde 48 olduğu ortaya çıktı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ’ın adı İstanbul ve Ankara için geçiyordu fakat 2 belediye başkanının görev yerlerini koruması durumunda Yıldırım’ın başka bir ilde değerlendirilme olasılığı kalmıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ’ın Özhaseki’nin yerine Kayseri de görev alacağı, Özhaseki’nin de milletvekili seçileceği iddialarının tersi konuşulmaya başlandı. Özhaseki’nin bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istediği belirtiliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ’in durumu da bu ilin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın partiye girmesiyle ortadan kalktı.

Hurriyet 

Bu haber toplam 2082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri