Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Partli başkanlara güvenlik kalkanı oluşturuldu

04.08.2012 12:29
Terör örgütü PKK'nın özellikle son dönemde Güneydoğu'da AK Partili yöneticileri hedef alması, güvenlik birimlerini harekete geçirdi. İstihbaratın, benzeri kaçırma ve saldırılara karşı uyarması üzerine İstanbul'daki AK Partili Belediye Başkanları ve ilçe b

 

Akşam Gazetesi'nden Ercan Sarıkaya'nın haberine göre uyarı üzerine, İstanbul'daki AK Partili 28 belediye başkanı ve 39 ilçe başkanına Koruma Şube Müdürlüğü tarafından yakın koruma polisi tahsis edildi. Zaten korunan isimlere verilen polis sayısı artırıldı. Kimi ilçelere tek, kritik ilçelere ise iki koruma tahsis edildi. Başkanlar programlarına korumayla gitmeye başladı. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun ise koruma görevlisini istemeyerek geri gönderdiği öğrenildi. Bazı belediye başkanları daha önce kendilerine yakın koruma olarak emekli polis tutmuştu.

ÖZELLİKLE HEDEF ALIYORLAR
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi yakınlarında yol kesen bir grup PKK'lı, otomobiliyle bölgeden geçen Ak Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'i kaçırmış, bir ay sonra serbest bırakmıştı. Van Gürpınar'ın Ak Parti İlçe Başkanı Hayrullah Tanış, Van'daki evine geldiği sırada silahlı 3 kişi tarafından kaçırılmıştı. Ak Parti Tunceli İl Başkanı Veli Suroğlu'nun oğlu Serdar Şener Suroğlu da PKK'nın hedefi olmuş, 26 gün sonra serbest bırakılmıştı.

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri