Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti 'başörtülü aday' gösterecek!

28.09.2013 03:08
AK Parti Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, bu seçimlerde başörtülü adayların olabileceğini söyledi.
AK Parti Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti'nin bu dönem başörtülü adaylarının olabileceğini söyledi. CHP'lilerin Anayasa Komisyonu'nda kavga ettiğini, AK Partililerin kendilerini ayırdığını anlatan Şentop, MHP'yi ise darbelerle kurulan anayasal düzeni savunduğunu iddia etti.
AK Parti Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bursa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. CHP'nin seçim stratejisini eleştiren Şentop, Kılıçdaroğlu'nun bir eve girerken ayakkabılarını çıkarmayı unuttuğunu söyleyerek, seçimlerde Fransız bir şirketten destek aldıklarını iddia etti. CHP üyelerinin, Anayasa Komisyonu'nda birbirleriyle anlaşamadıklarını sürekli kavga ettiklerini iddia eden Şentop, üyelerin birbirlerine ağır hakaretler ettiğini söyledi.
Açıklamasında MHP'nin de genel olarak lokal bir ideolojiyi temsil ettiğini ifade edenŞentop, üyelerin 27 Mayıs, 60 ve 80 Darbeleri ve Türkiye'de kurulan Anayasal düzeni savunduklarını iddia etti.
 
"BAŞÖRTÜLÜ ADAYIMIZ OLACAK"

Bir gazetecinin, "Başörtülü adaylarınız olacak mı?" sorusuna da cevap veren Şentop, "Daha önce de vardı, bu seçimde de olacak. Çok net olarak söyleyeyim. Daha erken ama 2015 milletvekili seçiminde de olacak" diye cevap verdi.

Bir gazetecinin Gezi ile başlayan çevreci tepkilerin aday profiline yansıyıp yansımayacağı yönündeki sorusuna ise Şentop, "Gezi ile Türkiye'de bir prova yapıldı. Bunun birinci amacı Sayın Başbakanın hareket kabiliyetini ve elini zayıflatmaktı. Tabii ki kimse darbe beklemiyordu ama ekonomik olarak bir hareketlenme yaşanırsa AK Parti'nin elinin zayıflayacağı umuluyordu. Bir diğer amacı ise Türkiye'nin bölgedeki gücünü zayıflatmaktı. Gezi olayları Türkiye açısından lokal, kronik değil, belli bir amaca matuf olarak yapılan eylemlerdi. O yüzden arkası gelmedi. Herkes eylülde bekliyordu, eylülü bitiriyoruz, ekimde de olmayacak merak etmeyin. Eylemlerin ardından AK Parti'nin yüzde 1-2 gerilediğini gördük ama hemen ardından 20 gün sonra AK Parti'nin bu kaybettiği oyları geri alarak daha da yukarı çıktığı görülüyor. Yani, 'Top yere vurdu ve sıçradı daha yukarı çıktı' deniliyor. Biz bunu biliyoruz. Kararsız seçmen Türkiye'deki tablo netleştikçe AK Parti'ye yöneliyor" şeklinde cevapladı.
İNTERNETHABER
Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri