Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Büyükşehir Adaylarını Belirliyor

14.11.2013 16:32
30 büyükşehirde teşkilatın nabzını ölçen temayül yoklamalarında, İzmir'de Yıldırım, Çanakkale'de Daniş, Muğla'da ise Aslan'ın ismi birinci sırada.

AK Parti büyükşehir adaylarını belirlemeye başladı. Başbakan Erdoğan başkanlığındaki 10 kişilik üst kurul önce 30 büyükşehrin adaylarının belirleyecek. Bugün üçüncü kez biraya gelecek olan üst kurulda İstanbul il ve ilçe bazında masaya yatırılacak. İstanbul Büyükşehir için en kuvvetli isim mevcut belediye başkanı Kadir Topbaş'ın ismi öne çıkıyor.

AK Parti'de 30 büyükşehirde teşkilatın nabzını ölçen temayül yoklamalarının tamamlanmasının ardından aday belirleme sürecine geçildi. Bugün 3. kez bir araya gelecek olan üst kurulda, İstanbul il ve ilçe bazında masaya yatırılacak.

TEMAYÜLDEN TOPBAŞ VE BABUŞÇU ÇIKTI: İstanbul için yapılan temayül yoklamalarında Mevcut başkan Kadir Topbaş ile İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun ismi ön plana çıktı.

ANKARA İÇİN NEFES KESEN YARIŞ: Temayül yoklamasında mevcut Başkan Melih Gökçek ve Ankara İl Başkanı Murat Alparslan en çok oyu alan isim oldu.

TEMAYÜLDEN BİRİNCİ ÇIKAN İSİMLERİzmir, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım;
Van, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik;

Bursa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik;
Çanakkale, AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş; Edirne, siyasetçi ve köşe yazarı Tuna Bekleviç; Antalya, Genel Başkan Yardımcıları Menderes Türel ve Mevlüt Çavuşoğlu; Hatay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin; Gaziantep, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin; Ordu, İdris Naim Şahin; Erzurum, Sağlık eski Bakanı Erzurum Milletvekili Recep Akdağ; Muğla, AOÇ Genel Müdürü Bülent Aslan.

DİYARBAKIR İÇİN VEHBİ HATİPOĞLU İLE GÖRÜŞÜLDÜ: Diyarbakır büyükşehir belediye başkanlığı için henüz isim netleşmedi. Başbakan Erdoğan'ın kafasında bu şehir için bir iki isim bulunuyor. Bunlardan biri ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun kardeşi Ömer Vehbi Hatipoğlu. Diyarbakır için ismi geçen bir diğer isim Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker. Başbakan, Diyarbakır için başka aday gösterirse Eker'in Mersin'e kaydırılabileceği konuşuluyor.

ANKARA, İSTANBUL, İZMİR BU AY AÇIKLANACAK: 30 büyükşehirde temayül yoklamalarını tamamlayan AK Parti, bu hafta sonu ise geri kalan 51 şehirde temayül yoklaması yapacak. Parti, Ankara, İstanbul ve İzmir adayının bu ay açıklayacak.

İşte 10 kişilik kurul

AK Parti'nin adaylarının belirlendiği ve Erdoğan'ın başkanlığını yaptığı üst kurul şu isimlerden oluşuyor: Mustafa Şentop, Mehmet Ali Şahin, Ekrem Erdem, Menderes Türel, Haluk İpek, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Güldal Akşit ve Zafer Çubukçu.

YENİ ASIR
Bu haber toplam 1846 defa okunmuştur
çççççç
istanbullu
babuşçu aday olsun
14 Kasım 2013 Perşembe 21:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri