Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti-Cemaat kavgası kardeşleri böldü

05.03.2014 15:56
AK Parti cemaat kavgası Turgay ve Yıldıray Oğur kardeşleri de karşı karşıya getirdi. Turgay Oğur Erdoğan'ın otoriterleştiğini söylerken, Yıldıray Oğur ise cemaati "çakal sürülerine" benzetti.

Son aylarda gündemin tek maddesi olan Ak Parti-Cemaat kavgası toplumu ikiye bölerken kardeşleri de ikiye bölüyor. Bunun en güncel örneklerinden biri Turgay ve Yıldıray Oğur kardeşler...

Ak Parti-Cemaat kavgasında iki farklı kanatta duran kardeşlerden Yıldıray Oğur Türkiye gazetesindeki yazısında cemaat mensuplarına "çakal sürüleri" diyecek kadar ileri gitti. Serbestiyet'te yazmaya başlayan ve Genç Siviller hareketinin öncü kurucularından olan kardeşi Turgay Oğur ise Ak Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın otoriterleştiğini söyleyerek "Kızımı bir muhaberat devletinin baskısına maruz bırakmak istemiyorum." çıkışında bulundu.

Yaşanan kavgada iki farklı kanatta bulunan kardeşlerden Turgay Oğur bir dönem AK Parti İstanbul milletvekilliği aday adaylığı ile gündeme gelmişti. Ancak Turgay Oğur son yazısında "En başta “Sen dünya liderisin”, “emirel mümininsin”, “halife-i rui zeminsin”, “yıllardır beklenensin” diyen yakın arkadaşlar. Hiçbir nefis, (meşrebinize göre) hiçbir ego böyle bir tazyik karşısında sağlam kalamaz. Bir insanın bir insana yapabileceği en büyük kötülük budur. Allah kimseye böyle “dost” vermesin." sözleriyle Erdoğan'ın etrafındakiler tarafından egosunun şişirildiğini öne sürdü.

Turgay Oğur daha da işi daha da ileri götürerek, "Tarihte bir ilke imza attınız. İslamcıların lastik gibi çeke çeke sündürdüğü Darül Harb müessesesini liberal dünyanıza monte ettiniz. Tebrikler! İktidar için kocaman bir yanlışlardan muafiyet parantezi açtınız. Cemaat tehlikesine karşı; Mao’nun tutunacak son halka tezini dayanak yapıp hükümete “Yapacağın her şey meşrudur” fetvası verdiniz." dedi.

Erdoğan'ın "Milli Şef" ilan edildiğini kaydeden Turgay Oğur, "Türkiye’nin gelmiş geçmiş en kudretli hükümetine vicdanlarınızda ömürboyu dokunulmazlık bahşettiniz. Adeta kendi Milli Şefinizi ilan ettiniz." dedi.

Turgay Oğur Erdoğan'ın Bahçeli ve Gülen'i çocuksuzluk üzerinden vurmasını sert bir dille eleştirdiği yazısının son bölümünde "Bu durumla tek başıma mücadele edemeyeceğim ortada. Ancak tüm bu yapılanları alkışlayanları, yapılanları meşrulaştıranları, daha fazlası için ahlaki zemin sağlayanları bundan böyle kızıma zarar veren insanlar olarak kabul ettiğimin bilinmesini isterim." diyerek bir bakıma kendi kardeşini de"kızına zarar veren insanlar" zümresine dahil etti.

Türkiye yazarı Yıldıray Oğur ise "Koyun Sürüleri vs Çakal Sürüleri" başlıklı yazısında AK Parti seçmenini koyuna benzetenlere karşı cemaat mensuplarını da "çakal sürüleri" olarak tanımladı.

Yıldıray Oğur kardeşinin aksine AK Parti safında durduğunu ilan ederek, "Tabii tarih her zaman tekerrür etmez. Siyasi mühendislik projelerine karşı meydanları dolduran “koyun sürüleri”, etrafta dolaşan “çakal sürülerine” karşı bu kez yıllar sonra yaklaşan barışı, koruyup bir daha asla da diyebilir…" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: ROTAHABER 

Bu haber toplam 5644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri