Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti CHP ve MHP'liler Köşk'te kimi görmek istiyor

30.04.2014 11:08
MAK Araştırma Şirketi'nce yapılan ankete göre AK Parti seçmeninin yüzde 70'i Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan'ı görmek istiyor. CHP seçmeni Kılıçdaroğlu'nu, MHP seçmeni ise Akşener'i istiyor.

Siyaset ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenirken MAK Danışmanlık ve Araştırma Şirketi'nin Türkiye genelinde 30 büyükşehir ve 14 il genelinde 10 bin 440 kişiyle yüz yüze yaptığı anket çalışmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

CHP SEÇMENİ KILIÇDAROĞLU DEDİ

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olmalıdır" diye sorulan ankete katılan CHP seçmeninin tercihini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yana koyduğu ortaya çıktı.

BAYKAL YÜKSELİŞTE, SARIGÜL SONUNCU

CHP'de Kılıçdaroğlu'nun adaylığına yüzde 20 destek çıkarken bunu yüzde 18'le Deniz Baykal, yüzde 16 ile Yılmaz Büyükerşen ve yüzde 15'le de İlker Başbuğ izledi. CHP seçmeni yüzde 10'la Mansur Yavaş'ın adaylığını isterken Mustafa Sarıgül'ün adaylığını isteyenler ise yüzde 8 oldu.

MHP'LİLER AKŞENER'İ İSTİYOR

Ankette MHP seçmeni yüzde 34 oranında Meclis Başkanvekili Meral Akşener'in adaylığını isterken Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin adaylığını isteyenlerin oranı yüzde 20 oldu. MHP'de yüzde 14 oranında Yusuf Halaçoğlu, yüzde 10 oranında da Oktay Vural seçmenden adaylık desteği aldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri