Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den Diyarbakır’da Nihat Hatipoğlu sürprizi

23.09.2013 11:03
AK Parti Diyarbakır’da büyük bir sürprize imza atmak üzere… Kamuoyunun sevilen isimlerinden İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu AK Parti’nin adayı olacak iddiası kulisleri hareketlendirdi.

AK Parti, BDP’nin en güçlü olduğu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni almak için aday arayışına girdi. Siyasi kulislerde AK Parti’nin Diyarbakır’da Prof. Nihat Hatipoğlu’nu aday gösterileceği konuşuluyor.

Türkiye’nin yakından tanıdığı, dini sohbetleri ile büyük ilgi çeken Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu. Hatipoğlu’na henüz adaylık teklifi götürülüp götürülmediği ise bilinmiyor. Ancak Hatipoğlu’nun adının bile Diyarbakır’da olumlu bir hava estirdiği belirtiliyor.

1955 Diyarbakır doğumlu olan Hatipoğlu’nun Diyarbakırlı olması da avantaj olarak görülüyor. Ailesinde eski milletvekilleri de bulunan Prof. Hatipoğlu, siyasete çok uzak bir isim değil. Hatipoğlu’nun Diyarbakırlı olmasının yanı sıra STK’lar ve bölgenin önde gelen isimlerinden destek alabilecek olması da bir diğer önemli özelliği .

rotahaber

Bu haber toplam 5434 defa okunmuştur
değil hatipoğlu........
mehmet kaya
yine başladılar adaylar anketler diyarbakırda ak parti %44 bdp %41 seçime kadar yazın çizin değil hatipoğlu tüm sülalesi aday olsa tüm anket şirketleri sabaha kadar yazza çizse belediye seçim sonuçları belli.BDP %72 AKPARTİ &24 bu...
24 Eylül 2013 Salı 13:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri