Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'li 333 Vekilden 200'ü Liste Dışı

11.04.2011 12:20
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili adaylarını belirlemek üzere kurmaylarıyla son kez bir araya geldi. Erdoğan 333 vekilden 200'ünün ismini liste dışı bıraktı

Hafta başında yapılan AK Parti Grup Toplantısının ardından hemen hemen tüm programlarını iptal eden Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerdeki milletvekili adaylarını belirlemek üzere kurmaylarıyla bir dizi değerlendirme toplantıları yaptı.

LİSTE TAMAM
AK Parti Genel Başkan yardımcıları Abdülkadir Aksu, Ekrem Erdem, Haluk İpek, Genel Sekreter İdris Naim Şahin, Grup başkanvekilleri Bekir Bozdağ, Ayşenur Bahçekapılı, Nurettin Canikli, Seçim Koordinasyon Başkanı Mustafa Ataş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin'den oluşan Aday Belirleme Komisyonu'yla bir haftadır günlük 16 saat çalışan Erdoğan'ın toplantısı dün gece saatlerine kadar sürdü. 10 kurmayı ile geceli gündüzlü çalışan Erdoğan, mevcut 333 milletvekili ile bir alt komisyondan gelen 1100 aday adayı arasından listesini tamamladı.

ÇOĞUNUN ÜZERİ ÇİZİLDİ
Erdoğan'ın 333 milletvekilinden 200'den fazla isme listede yer vermediği iddia edilirken, listede yer almayan milletvekillerinin küsmesini önlemek için formül de buldu. 2007 seçimlerinde çizdiği genel başkan yardımcısı Ekrem Erdem başta olmak üzere 20-25 eski milletvekilini listeya alan Erdoğan'ın bu yöntemle listede yer alamayan vekillere "Bir daha ki dönem sizi de listeye alabiliriz" mesajı verecekği belirtiliyor.
 

Bu haber toplam 4070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri