Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti 52 bin kişilik statta kongre yapacak

27.03.2012 09:46
AK Parti, İstanbul İl Kongresi’ni Galatasaray’ın 52 bin seyirci kapasiteli Türk Telekom Arena Stadı’nda yapacak..

Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın haberine göre, Stadyumun çim alanı da dikkate alındığında 100 bine yakın kişinin katılımı hedeflenen bu kongre büyük bir gövde gösterisine dönüştürülecek. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Mayıs ayı içinde yapılması planlanan İstanbul İl Kongresi, AK Parti’nin son MYK toplantısında gündeme geldi. Parti yöneticileri, İstanbul’da kongrelere katılımın fazlalığından kalabalıkları sığdıracak salon bulmakta zorlanılmasından yakındı. Bunun üzerine kongrenin yapılabileceği yerler üzerinde duruldu.

ARENA GÜNDEME GELDİ

Seçenekler arasında Galatasaray’ın Türk Telekom Arena Stadı da gündeme geldi. Erdoğan’ın da sıcak baktığı bu seçenek üzerinde çalışılması talimatı verildi. Bir AK Parti yöneticisi, “Evet, çok büyük katılımlarla gerçekleştirdiğimiz İstanbul İl Kongremizin Türk Telekom Arena Stadyumu’nda yapılması da seçeneklerimiz arasında. Stadyumlarda daha önce de kongreler yaptık. Diyarbakır ve Kahramanmaraş’ta kongrelerimizi de stadyumlarda yapmıştık. Şimdi de İstanbul’da bunu gerçekleştireceğiz, çünkü kongremize gelen büyük kalabalıkları sığdıracak salon bulmakta gerçekten zorlanıyoruz” dedi.

ERDOĞAN STADI TERK ETMİŞTİ

2011’de açıldı TT Arena’nın 2011’deki açılışında dönemin TOKİ Başkanı, şimdinin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşması Galatasaraylıların tepkisini çekmişti. Bayraktar yuhalanınca stadı terk eden Erdoğan daha sonra, “Bu stadın A’dan Z’ye yapımında Galatasaray kulübünün bir Allah kuruşu yoktur. Tamamıyla bu tesis TOKİ tarafından yapılmıştır. Böyle bir yatırımın karşılığı bu olmamalıydı” demişti.

Bu haber toplam 3478 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri