Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partide geceyarısı depremi

11.04.2011 13:54
Başbakan Erdoğan, aday listelerini dün gece belirledi ve partinin 3 ağır topunu sürpriz bir şekilde aradı. Bu 3

Başbakan Erdoğan'ın dün gece yarısı partinin bazı ağır toplarını sürpriz bir şekilde arayarak, aday gösterilmediklerini söylediği öğrenildi.

Partilerin aday listelerini YSK'ya teslim etmesine saatler kala CHP ve MHP'nin adayları basına sızarken, AK Parti'nin adayları alınan yoğun önlemler sonucu dışarıya sızdırılmadı. Başbakan Erdoğan'ın isimlerin dışarıya sızmasının önlenmesi için çalıştığı ekibe telefonlarını kapalı tutturduğu öğrenilirken, dün gece sona eren aday belirleme işlemleri sırasında ilginç bir gelişme yaşandı.

Rotahaber'in ulaştığı bilgilere göre Başbakan Erdoğan'ın Genel Başkan Yardımcıları Haluk İpek ve Ekrem Erdem’in de bulunduğu dar bir ekiple listelerdeki son düzeltmeleri yaptıktan sonra telefonunu açtı ve partinin ağır toplarından 3 ismi arayarak, bu kişilere uygun bir dille aday gösterilmediklerini söyledi.

Listelerde yerlerini garanti gören bu isimler, Başbakan Erdoğan'ın isimlerini çizdiğini öğrenince büyük şok yaşadı. Partinin üstü çizilen ağır toplarının gece yarısından itibaren telefonlarını kapalı tuttukları öğrenildi.

Üstü çizilen partinin ağır toplarının isimlerine henüz ulaşılamazken, bu isimlerin kimler olduğu, listelerin YSK'ya verilmesinin ardından netlik kazanacak.

ROTAHABER

 
Bu haber toplam 3664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri