Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çelik: "Erdoğan'ı karşılamaya gelmeyin!"

06.06.2013 01:59
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik A Haber canlı yayınında Banu El'in sorularını cevapladı.

Afrika gezisi dönüşü Başbakan Erdoğan'ı büyük bir kalabalığın karşılayacağı iddiasının doğru olmadığını söyleyen Çelik, "Başbakan'ın gövde gösterisine ihtiyacı yok" dedi.

Kulislerde bir süredir artan Gezi Parkı protestocularına bir yanıt olarak Başbakan Türkiye'ye döndüğü zaman Atatürk Havalimanı'nda yüzbinlerce Ak Partili tarafından karşılanacağı iddiası dolaşıyordu.

Bu İstanbul'da gerilimi yükseltecek iddia bugün Ak Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'e yöneltildi.

Çelik, iddiaları şöyle yanıtladı:

"Varsayalım ki iki grup karşılaştı. Hiçbir para pul falan bir insanın hayatına değmez. Siyaset vatandaşın mutluluğunu en üste çıkartma sanatıdır"

"KİMSE BAŞBAKAN'I KARŞILAMASIN"

"Ak Partiye gönül verenlere sesleniyorum. Hiç kimse durumdan vazife çıkartıp gidip Başbakan'ı karşılamasın. Sayın Başbakan'ın böyle birşeye ihtiyacı yok. İstanbul teşkilatımızın da böyle birşeye ihtiyacı yok."

"Miraç kandili nedeniyle müminler biraraya gelecekler. Onlara de sesleniyorum. Sükunet içinde dua edilecek, ibadet edilecek. Sevginin hakim olması gereken huşu içinde ibadet edileceği bir gecedir. Bu geceyi de birileri birilerine zehir ederse bu da çok yazık olur. Böyle birşey olacağını da beklemiyorum."

Bu haber toplam 3088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri