Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'li Ömer Çelik'in seçim bürosuna saldırı

11.05.2011 03:50
Adana'da, AK Parti'li Ömer Çelik'e ait seçim bürosuna molotofkokteyli atıldı.

Kozan Caddesi üzerindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'e ait seçim bürosuna, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından iki adet molotofkokteyli atıldı. Atılan şişelerden biri cama çarpıp kırıldı, diğeri ise yanmamış olarak yere düştü.

SEÇİM BÜROSUNA MOLOTOF

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi, kaçan zanlıların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Bu arada, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Adayı Ömer Çelik de seçim bürosuna gelerek incelemelerde bulundu.

Çelik, güvenlik görevlilerinin olayla ilgili gerekli çalışmaları yaptığını belirterek, kendileri açısından herhangi bir korkuya yer bırakacak bir durum olmadığını ve seçim çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Bu tarz provokasyonları yapanların AK Parti ve demokrasi ile sandık arasına mesafe koymaya çalıştıklarını ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

''O yüzden bu provokasyonlara başvuruyorlar. Netice itibariyle bizler kadere inanan insanlarız. Allah'ın verdiği canı Allah alır. Bundan dolayı tereddütümüz yok. Biz yola kararlılıkla çıktık. Bu kararlılıkla sandığa gidiyoruz. Herhangi bir arkadaşımıza zarar gelmemesi en büyük tesellimizdir. Bunun herhangi bir gruba mal edilmesi, Adana içinde gerilim yaratılması doğru olmaz. Güvenlik güçleri gereğini yaparlar. Bu tip provokasyonların amacı sandığa gitmeyi engellemektir. Ama tam tersine bu bizim kararlılığımızı artırır. Bunlarla bize geri adım attırmaya çalışıyorlarsa boş işlerle uğraşıyorlar. Kadere inanmış insanlarız, yolumuza devam ediyoruz.''

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri